افزایش قیمت بلیط هواپیما

چرا بلیط هواپیما گران شد ؟!

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۴ مرداد ۱۳۹۷

افزایش قیمت بلیط هواپیما !

پرداخت ارز مسافرتی با قیمت 4400 تومان متوقف شد، خبری که این روزها مسافران سفرهای خارجی و آژانس های مسافرتی آن را به دقت پیگیری میکنند. بانک مرکزی در بامداد روز چهارشنبه 17 مرداد اعلام کرد افزایش قیمت بلیط هواپیما 102 درصد بوده است و با نرخ دلار 8800 تومان محاسبه می شود. همچنبن این منبع اعلام کرد که تا روز چهارشنبه قیمت بلیط های خارجی بر اساس قیمت دلار 4200 تومان بوده است و همچنین قرار است نرخ بلیط ها توسط هواپیمایی ایران ایر در بامداد روز چهارشنبه هر هفته اعلام شود و شرکت های هواپیمایی موظف اند به مدت یک هفته بر اساس آن نرخ، بلیط بفروشند.

افزایش قیمت بلیط هواپیما

ارز مسافرتی با نرخ دلار 8800 تومن

بانک مرکزی بسته جدید ارزی که در آن امکان خرید ارز از صرافی ها برای 23 نوع مصارف خدماتی وجود داشت را اعلام کرد. بر اساس آن مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند می توانند مبلغی تا سقف 5000 یورو و یا معادل ارزی آن را با ارائه بلیط، گذرنامه و ویزا از صرافی های مجاز تهیه کنند.

همچنین بانک مرکزی، ارز مسافرتی را از لیست ارزهای ضروری حذف کرد و دلیل آن را توانایی مسافران خارجی در تامین ارز اعلام کرد. این نکته نیز حائز اهمیت است که هم زمان با اجرایی شدن این طرح، به طور استثنا برای زائرین اربعین در سال جاری با ارائه گذرنامه و بلیط تا حداکثر 200 دلار آمریکا ارز مسافرتی تعلق میگیرد.

طی گزارشاتی که منتشر شده است بانک مرکزی مبلغی در حدود 312 میلیون دلار از 21 فروردین تا 23 تیر ماه پرداخت کرده است. یعنی مبلغی در حدود 1029 میلیارد تومان یارانه به مسافران پرداخت شده است.

افتتاح مجتمع بندری کاسپین و آغاز ساخت بزرگترین آکواریوم ایران
ادامه مطلب

عوامل اصلی افزایش قیمت بلیط هواپیما

تحریم شرکت های هواپیمایی : دولت آمریکا تحریم های جدیدی را برای شرکت های هواپیمایی داخل ایران و چندین شرکت هواپیمایی ترک وضع کرد . همین امر موجب شده تا کلیه خدمات رسانی به این شرکت های هواپیمایی قطع شود.

عدم تخصیص ارز دولتی : با توجه به نوسانات نرخ ارز، شرکت های هواپیمایی دچار زیان شده و همین امر موجب شده تا بلیط هواپیما برای پروازهای خارجی با افزایش قیمت 50 درصدی روبرو شود.

در روزهای اخیر بانک مرکزی با عدم تخصیص نرخ دولتی 4200 به شرکت های هواپیمایی، این شرکت ها را مجبور به فروش بلیط هواپیما پرواز خارجی با نرخ جدید کرده است.

نظرات کاربران