نصب منشور حقوق مسافر در فرودگاه ها

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

به نقل از پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، در آستانه سفرهای نوروزی فرودگاه‌ها موظف شدند منشور حقوق مسافر را در ترمینال‎ها و در دید عموم نصب کنند.

به‌گزارش تین نیوز به نقل از روابط‎عمومی شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران، براساس ابلاغ دستورعمل تکمیلی نشست طرح خدمت‎رسانی ویژه نوروز 1396 شرکت فرودگاه‌ها٬ از مدیران فرودگاه‎ها خواسته شده است علاوه بر نصب منشور حقوق مسافر بر تعیین شیفت‎های کامل 24 ساعته برای راهنمایی مسافران و اعلام یک سامانه مرکزی برای اظهار نظر و بیان مسائل توسط مسافران، همچنین بر پاسخگویی فوری مسئولان مرتبط به این پیام‎ها و مسافران اهتمام دهند.

‎این دستورالعمل همچنین مدیران فرودگاه‎ها را ملزم کرده است تا در روزهای نوروز به‌ویژه در زمان‎های پیک مسافر٬ در فرودگاه حضور داشته باشند و علاوه بر امور فرودگاهی، نظارتی جدی بر قیمت کالاها و خدمات عرضه شده در فروشگاه‎های مستقر در فرودگاه داشته باشند. همچنین با نصب قیمت‎ها در دید مردم و ترجیحاً پورتال فرودگاه و اعلام سامانه شکایات مسافران در این زمینه از هرگونه تخلف جلوگیری کنند.

به نقل از پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، در زمینه مدیریت بحران نیز از مدیران فرودگاه‎ها خواسته شده است که با تأکید بر هماهنگی با ارگان‎ها و دستگاه‎های مختلف نظیر گمرک، پلیس، گذرنامه، سپاه و غیره، حوادث و بحران‎های احتمالی را پیش‎بینی کرده و برای عبور از آنها، سناریوی مناسب در نظر بگیرند و در مواقع بروز حوادث یا بحران‎های احتمالی اقدام به مستندسازی صوتی و تصویری آنها کنند.

تأکید بر هماهنگی جدی و کامل با شرکت‎های هواپیمایی در خصوص عدم تأخیر، عدم ابطال پروازها، حضور به موقع مسئولان شرکت‎های هواپیمایی در فرودگاه‎ها و جلوگیری از بحران‎های احتمالی نیز یکی دیگر از بندهای این دستورعمل است.

ترکیه، جمهوری آذربایجان و ایتالیا؛ شرکای جدی در هتل سازی ایران
ادامه مطلب

به این ترتیب شرکت فرودگاه‎ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه‎های آن با برنامه‎ریزی‎های انجام شده، در روزهای اخیر خود را برای خدمت‎رسانی مناسب به مسافران نوروزی آماده کرده‎اند.

نظرات کاربران

  1. مهم، رعایت و التزام به مفاد منشور حقوق مسافر در پروازهای داخلی» از سوی ایرلاین‌های ایرانی است، والاّ در شرایط کنونی و بدون هیچ سازوکارهای قانونی در صورت تخلّف ایرلاین‌ها از این منشور، نصب آن در فرودگاه‌ها چندان تأثیرگذار نخواهد بود؛ برای مثال، در فرودگاه بین‌المللی هاشمی‌نژاد مشهد، مدت‌هاست که این منشور در جای‌جای فرودگاه نصب شده، ولی همواره شرکت‌های هواپیمایی به حقوق ابتدایی مسافر در شرایط تأخیر یا لغو پرواز اصلاً توجهی نمی‌کنند. بهتر است شعار را رها و اقدام و عمل را سرلوحۀ کارهایمان قرار دهیم. به عمل کار برآید، به سخن‌دانی نیست.