فرودگاه مهرآباد

مذاکرات فرودگاهی ایران با ایتالیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۳۹۵

مذاکرات فرودگاهی ایران با ایتالیا

به گزارش تین نیوز، غلامحسین باقریان، معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها با اشاره به ساخت فرودگاه‌های جدید در دو شهر اهواز و چابهار، گفت: ساخت فرودگاه در چابهار سود ده نیست اما از نظر استراتژیک لازم است.

معاون برنامه ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها عنوان کرد: مذاکرات خوبی برای توسعه ی فرودگاه ها و زیرساخت‌های جدید فرودگاهی، با سرمایه گذاران فرانسوی و ایتالیایی انجام شده است و نتایج خوبی هم از این رایزنی‌ها به دست آمده که بر این اساس، پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال در این زمینه، به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

وی اظهار داشت: برای سرمایه‌گذاری در ساخت دو فرودگاه چابهار و اهواز، فراخوان عمومی می‌گذاریم و بر اساس آن، احتمال حضور سرمایه‌گذاران چینی، آلمانی و ژاپنی وجود دارد؛ اما برنده مناقصه بر اساس چگونگی انجام کار و رقم اعلامی، مشخص می‌شود.

باقریان افزود: در ساخت فرودگاه‌های جدید، بحث سود دهی چندان مطرح نیست و سرمایه‌گذاری برای ساخت این فرودگاه‌ها بر اساس روش BOT (ساخت، اجرا و واگذاری) است.

به گفته این عضو هیأت‌مدیره شرکت فرودگاه‌ها، فرودگاه کنونی اهواز امکان توسعه فیزیکی ندارد و رشد پرواز در این فرودگاه به شدت بالا است؛ به نحوی که درخواست و متقاضی هم در این فرودگاه زیاد بوده و بنابراین، شرکت فرودگاهها با همکاری استانداری، زمینی را در ۱۵ کیلومتری شهر اهواز برای ساخت فرودگاه پیش‌بینی کرده است.

به گزارش تین نیوز، به نقل از باقریان: ساخت فرودگاه چابهار هم بر اساس تاکید مقام معظم رهبری بر توسعه سواحل مکران انجام می‌شود و این فرودگاه از نظر اقتصادی، سود ده نیست؛ اما ساخت آن از لحاظ استراتژیک لازم است.

کاهش پرواز های بین المللی ایران
ادامه مطلب

باقریان در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان وقوع سونامی در سواحل مکران و چگونگی پیش‌بینی تمهیدات لازم در این زمینه، گفت: در حال حاضر مراکز مهم اقتصادی بسیاری در این شهر ساخته شده و برای ساخت فرودگاه در این منطقه هم، تمام جوانب کار در نظر گرفته می‌شود؛ اما این موضوع بر عهده شرکت فرودگاه‌ها نیست.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها بیان کرد: سازمان‌های مربوطه باید بحث امکان وقوع سونامی و همچنین درنظر گرفتن تمهیدات لازم را بررسی کنند؛ زیرا ساخت فرودگاه‌ها بر اساس مطالعات آب و هوا و زیست محیطی، انجام می‌شود.

گفتنی است روز گذشته شرکت فرودگاه ها تفاهم‌نامه‌ هایی را با فرودگاه‌های مونیخ و فرانکفورت آلمان برای سرمایه‌گذاری در ساخت فرودگاه‌های جدید چابهار و اهواز امضا کرده است.

نظرات کاربران