لغو ویزای ایران و ارمنستان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از به گزارش خبرگزاری تسنیم، سفیر ارمنستان در ایران «آرتاتس تومانیان» ظهر دیروز در نشست با معاون عمرانی استاندار مرکزی و رئیس شورای شهر اراک اظهار داشت: ارمنستان با چهار کشور دیگر، اتحادیه ی اورآسیا را تشکیل می دهند که از جمله این چهار کشور روسیه، بلاروس و قرقیزستان هستند که به لحاظ گمرکی تبادل کالا در این منطقه بدون عوارض گمرکی انجام می شود و از این لحاظ برای افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در ارمنستان باشند فرصت بسیار مناسبی است و سرمایه گذارانی که بیایند و در این کشور به تولید کالا بپردازند، محصولاتشان بدون مشکل وارد بازار کشورهای موجود در این منطقه می شود.

سفیر ارمنستان در ایران تصریح کرد: جا برای توسعه بسیار زیاد است و به واسطه ی این سفرها و همچنین سرمایه گذاری های مشترک راه برای توسعه ی بازار باز می شود.

وی افزود: مقامات سیاسی سطح بالای دو کشور سعی دارند روابط سیاسی را حفظ کنند و ارتقاء بخشند. در پایان سال گذشته که روحانی به ارمنستان سفر کرد تمایل برای افزایش این روابط مطرح بود، با تبعیت از اراده سیاسی مقامات دو کشور الان ویزای بین دو کشور لغو شده که این نه تنها از نظر توریسم مهم است اما از منظر اعتماد و اطمینان بین دو کشور بسیار حائز اهمیت است.

سفیر ارمنستان در ایران عنوان کرد: ایران و ارمنستان کشورهای همسایه هستند و این یک سند جغرافیایی است و نمی توان آن را انکار کرد ولی ارتباط این دو کشور تنها به لحاظ جغرافیایی نیست و سابقه این ارتباط به بیش از 500 سال می رسد، الان در آذربایجان غربی و شرقی شواهدی موجود است که نشان می دهد این ارتباط سابقه طولانی دارد، بنابراین مسیر تاریخی طولانی را با ایران پیمودیم و هم ایرانیان و هم ارامنه بار غنی فرهنگی را به دوش می کشند.

نظرات کاربران

  1. خوبه آقا.بجای اینکه پول ایران بره تو جیب عربا و تورکا لااقل تو ارمنستان خرج کنن که یه زمانی مال خودمون بوده