ایران مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی

ایران مقصدی جذاب برای گردشگران خارجی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر فعال گردشگری عدنان مصلایی در گفت و گو با ایرنا عنوان داشت: با توجه به اهمیت موضوع گردشگری و نقش آن در توسعه اقتصادی و اجتماعی یک کشور، گردشگری مدرن به عنوان مفهومی جدید و نو، ارتباط نزدیکی با توسعه اقتصادی کشورها دارد و به عنوان عامل مهمی در اکثر کشورها مورد توجه قرار می گیرد. کشور ایران به دلیل پیشینه تاریخی، بناهای موجود و اقلیم جغرافیای خاص آن به عنوان تفرجگاه برای گردشگران داخلی و خارجی مورد توجه است.

به نقل از مصلایی، در این میان شرکت ها و گروه های زیادی برای رونق این صنعت دست به کار شدند. شرکت هایی در حوزه گردشگری و ساخت و ساز از جمله این شرکت ها هستند. گردشگری موضوع های متعددی از غذا ، هتل و مهمانسرا، صنایع دستی، حمل و نقل، دارو و درمان تا حتی ساخت دستشویی های بهداشتی بین راهی برای گردشگران دارد و لذا جای کار در این حوزه بسیار است.

این فعال گردشگری درباره هتل سرای عامری ها در کاشان گفت: این هتل بوتیک (سنتی-مدرن) دو سال است که میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. خانه عامری‌ها در سال 1378 با هدف احیای بخشی از فرهنگ بومی شهر کاشان، به دست توانمند تیمی مجرب از مرمت کاران سپرده شد. پروژه مرمت این خانه‌ ارزشمند با دقت و وسواس در احیای طرح اصلی بنا و نقوش زیبای آن در سال 1393 به پایان رسید.

مصلایی در ادامه به پروژه نخستین پارک آبی روباز در جزیره کیش اشاره کرد که در دست اجرا است و افزود: این پارک آبی در خاورمیانه از بزرگ ترین و مطرح ترین پارک ها خواهد بود. چیدمان و بازی های این پارک از کشور کانادا خریداری و نصب شده است که به زودی افتتاح می شود. وی همچنین درباره مشکلات صنعت گردشگری ایران گفت: ایران از پتانسیل خوبی برای جهانی شدن گردشگری برخوردار است اما برای توسعه گردشگری باید زیر ساخت ها مهیا شود تا این صنعت رونق گیرد.

کیش ایر 6 فروند هواپیمای ATR خریداری می کند
ادامه مطلب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از مصلایی، سرمایه گذاری نیاز به امنیت دارد. در صورتی که بخش خصوصی وارد این عرصه شود به طور یقین شاهد رخداد های خوبی در این صنعت خواهیم بود. وی تاکید کرد، حضور گردشگران خارجی در صورتی که با امکانات خوبی در زمینه های مختلف (هتلداری، حمل و نقل، غذا و رستوران و دیگر موارد) در ایران مواجه شوند، می تواند زمینه ساز حضور بیش تر دیگر گردشگران خارجی شود. صنعت گردشگری از جمله صنایع در ایران است که با سرمایه گذاری اندک می تواند منجر به تولید ثروت و اشتغال بالا شود.

نظرات کاربران