ایران ایر - اجاره هواپیما - هواپیمایی سریلانکا - مشکلات مالی - ایرباس -

اجاره هواپیما به ایران توسط هواپیمایی ملی سریلانکا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳ مرداد ۱۳۹۵

اجاره هواپیما به ایران توسط هواپیمایی ملی سریلانکا   

شرکت هواپیمایی ملی سریلانکا به علت مواجه شدن با مشکلات مالی، به منظور کاهش زیان مالی خود، چند فروند از هواپیماهای ایرباس جدیدش را به ایران و پاکستان اجاره می دهد. بر اساس اظهارات وزیر توسعه شرکتهای دولتی سریلانکا “کبیر هاشم”، سریلانکا ایرلاینز در آستانه امضای توافقی با پاکستان اینترنشنال ایرلاینز برای اجاره یک فروند هواپیمای ایرباس۳۳۰ می باشد.

این هواپیما به همراه خدمه سریلانکایی برای پاکستان اینترنشنال ایرلاینز فعالیت خواهد کرد و در لندن مستقر خواهد بود. مقصد پروازی این هواپیما تنها به اسلام آباد و لاهور خواهد بود و ممکن است هواپیماهای بیشتری اجاره داده شود.

با استناد بر خبرگزاری فرانسه به نقل از “کبیر هاشم”، شرکت هواپیمایی ایران ایر هم تمایل به اجاره مدل بزرگتر هواپیمای ایرباس۳۵۰ که قرار است چند ماه دیگر تحویل داده شود دارد. بر مبنای این گزارش، شرکت سریلانکا ایرلاینز که ۹۹۳ میلیون دلار ضرر متحمل شده است، به‌دنبال یافتن شریک می باشد. دولت کنونی سریلانکا پنج فروند از هشت فروند هواپیمای ایرباس۳۵۰، که در سال ۲۰۱۳ در یک قرارداد ۲.۳ میلیارد دلاری سفارش داده شده بود، لغو کرد. دولت سریلانکا برای لغو خرید یک فروند از هواپیماهای ایرباس۳۵۰ که قرار است اکتبر امسال تحویل داده شود، پانزده میلیون دلار جریمه پرداخت کرده است.

سقوط سهام بوئینگ
ادامه مطلب

نظرات کاربران