به نقل از زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهور، تعداد گردشگران ورودی از اروپا و آمریکا به ایران افزایش یافته است و گردشگری در حال رونق است.

به گزارش دنیای سفر به نقل از زهرا احمدی‌پور، “رویکرد دولت یازدهم توسعه گردشگری بوده است و به همین خاطر تلاش کردیم که اقامتگاه‌ها، مجتمع‌های بین‌راهی و هتل‌ها افزایش ظرفیت پیدا کنند.”

احمدی پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: خوشبختانه زیرساخت‌های لازم برای گردشگری توسعه یافته‌اند. به طور مثال تعداد هتل‌های چهار و پنج ستاره که در سال ۹۲، ۱۲۵ مورد بود، در این دولت ۳۰ هتل به تعداد قبلی افزوده شده است. همچنین در سال ۹۶، ۲۰ هتل جدید نیز به بهره‌برداری می‌رسند.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته حادثه حمله به سفارت عربستان را شاهد بودیم که این مسئله موجب کاهش گردشگر از کشورهای عربی خلیج فارس شد، اما مابه‌ازای آن به تعداد گردشگران اروپایی و امریکایی افزوده شده است.

افزایش گردشگران ورودی به ایران

احمدی‌پور با بیان اینکه رشد گردشگری در سال۹۶ بسیار جدی است، تصریح کرد: میزان رشد گردشگری تنها در فروردین ۹۶ با یک رشد جدی و ویژه همراه بوده است که دلیل این مسئله آماده بودن زیرساخت‌ها و امن بودن ایران است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع، تلاش‌های ما در سال‌های گذشته به ثمر نشسته و فضا به سمتی رفته است که بتوانیم از آن بهره‌برداری کنیم.

مطمئنا افزایش گردشگران ورودی به ایران می تواند نوید آینده ای روشن‌تر در حوزه گردشگری و توریسم را برای کشورمان به ارمغان داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


33.3KFollowers
26Followers
2.3KPosts
1KComments
28Followers
Follows
8.7KSubscribers
Subscribe