شرکت های هواپیمایی - هواپیمای بوئینگ - 737MAX- 737MAX7 - 737MAX8 - 737MAX9

آسمان تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به امضا رساند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، به نقل از سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان سیدامیررضا مصطفوی، تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس بین هواپیمایی آسمان و شرکت بوئینگ به امضای رسید و واگذاری این هواپیماها به ناوگان هوایی کشور از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد و در این سال بین ۵ تا ۱۰ فروند آن تحویل هواپیمایی آسمان خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان ادامه داد: هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس یک هواپیمای کاملا پیشرفته است که نخستین پرواز آن دو ماه دیگر و پس از تحویل نهایی به یکی از ایرلاین های غربی انجام خواهد شد. ضمن اینکه برد این نوع هواپیما بین ۴۵۰۰ تا ۹ هزار کیلومتر است و با شرایط آب و هوایی ایران و منطقه تطابق بسیار خوبی دارد.

وی با اشاره به وظیفه اصلی شرکت هواپیمایی آسمان مبنی بر ارائه خدمات پروازی به فرودگاه های استان های محروم افزود: خرید هواپیماهای بلند برد منافاتی با این وظیفه نداشته و کاملا همسو با این خدمات خواهد بود. هواپیماهای ۷۳۷ مکس بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ نفر ظرفیت دارد. ضمن اینکه چنانچه باند فرودگاه های مورد نظر کوتاه باشند با عملیات عمرانی مختصر می توان باند این فرودگاه ها را آماده نشست و برخاست هواپیماهای بوئینگ کرد. کما اینکه در حال حاضر هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ -۸۰۰ متعلق به شرکت هواپیمایی فلای دبی در باند فرودگاه بین المللی لار پس از اصلاح باند این فرودگاه و طولانی کردن آن، عملیات نشست و برخاست دارد. اگر در فرودگاه های کوچک دیگر نیز چنین مشکلی وجود داشته باشد، امکان بلندتر کردن باند فرودگاه ها وجود دارد.

تبدیل شدن محور قدیم پلدختر به جاذبه گردشگری
ادامه مطلب

مصطفوی، روش تامین مالی ۶۰ فروند هواپیمای خریداری شده آسمان از شرکت بوئینگ را فاینانس ذکر و عنوان کرد: جزییات روش تامین مالی خرید این هواپیماها در سه تا چهار ماه آینده و پس از قطعی شدن قرارداد فروش هواپیما در اوفک (سازمان دارایی های خزانه داری کل آمریکا) اعلام خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، مصطفوی درباره نحوه واگذاری هواپیماهای خریداری شده از سوی بوئینگ به آسمان گفت: بر اساس آنچه در این تفاهم نامه آمده شرکت بوئینگ واگذاری همه ۶۰ فروند را مشروط به موفقیت عملیات پروازی ۳۰ فروند نخست کرده است به این صورت که در مرحله اول ۳۰ فروند به آسمان واگذار شده و پس از تایید زیرساخت های فرودگاهی و همچنین میزان نیاز این ایرلاین به ۳۰ فروند دوم از سوی کارشناسان بوئینگ، ۳۰ فروند دوم نیز به شرکت هواپیمایی آسمان تحویل خواهد شد.

سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان با تایید رقم ۳ میلیارد دلار به عنوان حجم قرارداد این تفاهم نامه ادامه داد: پس از تایید فروش هواپیماهای ۷۳۷ بوئینگ به آسمان در اوفک این تفاهم نامه به قرارداد فروش تبدیل می شود که با حضور مدیران بوئینگ در تهران امضا می شود.

boeing-737-max

نهایی شدن خرید ۳ فروند ایرباس ۳۲۰

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، مصطفوی همچنین اعلام کرد: شرکت هواپیمایی آسمان در روزهای پایانی اسفند حدفاصل ۱۵ تا ۲۰ اسفند از یکی از ایرلاین‌های داخلی  ۳ فروند ایرباس ۳۲۰ خریداری کرده است.

وی با بیان اینکه مدل این هواپیماها متعلق به دهه ۹۰ میلادی است تصریح کرد: دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی مبنی بر لزوم خرید هواپیماهای مدل بعد از ۲۰۰۰ از سوی ایرلاین های ایرانی، صرفا مشمول  خرید هواپیما از خارج است و شامل جابه جایی هواپیماها بین ایرلاین های داخلی نمی شود.

نظرات کاربران