Fitur-2017

برند گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۳ دی ۱۳۹۵

برند گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در اسپانیا: هیاهوی رسانه ای ایجاد شده درباره نام ایران در اسپانیا باعث شده تا به غرفه ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور توجه ویژه شود.

به نقل از خبرنگار مهر، محمد محمدی راد که مسئولیت ایجاد غرفه ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا را بر عهده دارد: امسال غرفه ایران در نمایشگاه گردشگری فیتور اسپانیا بزرگتر از سال گذشته است و برنامه های مختلفی در کنار آن برگزار می شود، از جمله مراسم شب ایرانی که به گفته رایزن جدید بازرگانی و سفیر ایران در اسپانیا از چند وزیر این کشور برای شرکت در این برنامه دعوت شده است. بنابراین امسال حضورمان در نمایشگاه فیتور پررنگ تر خواهد بود.

به گفته ی محمد محمدی راد: سروصدایی که بعد از برداشته شدن تحریم ها درباره ایران شد، هیاهویی را درباره نام ایران ایجاد کرده و حتی در مجله های اسپانیایی مدام درباره ایران مطلب نوشته می شود. اکنون ایران به یک برند در اسپانیا تبدیل شده و درباره ایران و سفر به ایران حرف های زیادی زده می شود. بنابراین در نمایشگاه فیتور امسال به غرفه ایران توجه زیادی می شود و این هنر ماست که بتوانیم در چنین نمایشگاهی به خوبی حضور پیدا کنیم.

محمدی راد با بیان اینکه نمایشگاه فیتور اسپانیا هر ساله اواخر ژانویه در اسپانیا برگزار می شود گفت: متاسفانه بودجه کانون اتومبیلرانی و جهانگردی که متولی برگزاری غرفه ایران در این نمایشگاه است همیشه محدود بوده، ولی با این وجود باید بتوانیم از هیاهوی به وجود آمده استفاده کرده و برای غرفه سازی هزینه کنیم تا درخور نام ایران باشد. چون امسال در سالن خاورمیانه قرار داریم و کشورهای عربی هزینه زیادی برای داشتن غرفه برتر می کنند.

نگاهی به اخبار صنعت هوایی در هفته ی گذشته
ادامه مطلب

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از نماینده اطلاع رسانی گردشگری ایران در اسپانیا: کشورهای دیگر برای طراحی غرفه و جذب افراد به سمت خودشان تلاش های زیادی می کنند، مانند رقص های محلی و نمایش فیلم و پخش پوستر از کشورشان. این ها جذابیت هایی است که از آن استفاده می کنند تا شاخص تر باشند ولی ما با کیفیتی که آنها اجرا می کنند، برنامه ای نداریم. شاید چون گردشگری در ایران جوان است و بودجه مان محدود. کسی که در حوزه صنایع دستی فعال است شاید برایش سخت باشد که با هزینه خودش به این نمایشگاه بیاید پس ما باید برای او هزینه کنیم و صنایع دستی کشورمان را به معرض نمایش بگذاریم. همچنین دفاتر مسافرتی با توجه به اینکه با هزینه شخصی در نمایشگاه گردشگری فیتور شرکت می کنند، عملکرد خوبی داشته اند.

محمدی راد بیان کرد: مخالف این هستم که در نمایشگاه، صنایع دستی بفروشیم. کشورهای دیگر هم این کار را نمی کنند چون این نمایشگاه محل فروش صنایع دستی نیست. در کشورهای دیگر هزینه ۷۰ تا ۷۵ درصدی شرکت آژانس ها در نمایشگاه های گردشگری را می دهند اما در ایران چنین کاری انجام نمی شود. کشوری مانند گرجستان تبلیغات زیادی درباره گردشگری این کشور انجام داده و با تبلیغ در یک کانال فارسی زبان توانسته است به جایی برسد که هر روز یک پرواز به گرجستان داشته باشیم.

وی افزود: به کشور اسلوونی رفته بودم و دیدم که دو و نیم میلیون گردشگر دارد و در صنعت گردشگری این کشور هتل ها همکاری خیلی خوبی با شرکت های گردشگری می کنند. اما هتل ها در ایران با آژانس ها همکاری ندارند، همیشه پر هستند و تعدادشان هم محدود است. قیمت اتاق ها نیز نسبت به خدماتی که می دهند از نرخ اتاق کشورهای اروپایی گران تر است. اما چون در ایران تعداد هتل های خوب کم است بنابراین هر کسی هر قیمتی که بخواهد تعیین می کند. ما باید برای شناساندن ایران واقعی هزینه کنیم، این هزینه مهم است ولی ما گنجایش جذب توریست را نداریم.

جابجایی بیش از 178 هزار مسافر در خردادماه از فرودگاه کیش
ادامه مطلب

نظرات کاربران