هواپیمایی ایران - خرید 50 فروند هواپیما - بوئینگ - ایرباس - میتسوبیشی - نمایشگاه بین المللی نمایش هوایی  Farnborough لندن

ایران ۵۰ هواپیمای دیگر به لیست خرید خود اضافه کرد

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۵

ایران ۵۰ هواپیمای دیگر به لیست خرید خود اضافه کرد

با وجود اینکه قرارداد ایران با شرکت های بوئینگ و ایرباس برای خرید صدها هواپیما تا کنون به نتیجه نرسیده است یکی از مقامات ایرانی اعلام کرد ایران قصد خرید حدود ۵۰ فروند هواپیمای دیگر از شرکت های هواپیمایی مختلف می باشد.

به گفته ی مقامات ایرانی و منابع آگاه غربی، ایران در حال افزایش جستجوهای خود برای خرید هواپیماهای بیشتر از میان بردارد و همچنین به دنبال ثبت سفارش ده ها هواپیمای بیشتر است. مسئولان شرکت ایران ایر هفته ی گذشته با شرکت در نمایشگاه بین المللی صنعت هوایی Farnborough انگلیس، مذاکرات اولیه ای را با چند شرکت هواپیمایی از قبیل میتسوبیشی ژاپن انجام داده اند. این شرکت ژاپنی در حال توسعه یک هواپیمای جدید مسافربری می باشد.

همچنین مقاماتی از شرکت ایرباس و وزارت راه و شهرسازی ایران قرار است یکشنبه هفته آینده در تهران درباره خریدهای بیشتر مذاکره نمایند.

همچنین قرار است نمایندگان شرکت بوئینگ برای مذاکره درباره مسائل فنی قرارداد فروش یا اجاره ۱۰۹ فروند هواپیما به ایران ایر، قبل از پایان این ماه به ایران سفر کنند.

اعضای مجلس نمایندگان آمریکا در این ماه طرحی را تصویب نمودند که در صورت تایید توسط سنا و رئیس جمهور، مانع از فروش هواپیماهای بوئینگ و ایرباس به ایران خواهد شد.

یکی از مقامات ارشد ایران در پاسخ به این سوال که ایران ممکن است چه نوع هواپیماهایی خریداری نماید اظهار داشت که این خریدها مشابه خریدهای قبلی خواهند بود، اما در ابعادی کوچک تر. وی همچنین افزود بانک های ایتالیایی و آلمانی نسبت به مشارکت در این قراردادها ابراز تمایل کرده اند، و همچنین منابع آگاه در صنعت هوانوردی اعلام کردند تامین کنندگان مالی در امارات و چین ممکن است در این قراردادها همکاری نمایند.

راه اندازی خط هوایی تهران آستاراخان روسیه
ادامه مطلب

نظرات کاربران