غرفه ایران در نمایشگاه‌ ‌ITB برلین جزو ١٠ غرفه برتر

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۲۴ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از امیر شاملویی، غرفه ایران در نمایشگاه‌ ITB ‌برلین جزو ١٠ غرفه برتر امسال انتخاب شده است. امسال در طراحی سالن ایران از معماری دوران باستان، اسلامی و طبیعت بهره گرفته و با پذیرایی ایرانی همراه شده است و به این خاطر مخاطبان زیادی را جذب کرده است. به باور کارشناسان، کسب این مقام از سوی ایران در یک نمایشگاه معتبر بین‌المللی می‌تواند بر وجهه گردشگری کشور در جهان تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد و به نوعی تبلیغات و بازاریابی مثبت نیز محسوب می‌شود. از جمله سایر غرفه‌های منتخب نمایشگاه امسال شارجه، ابوظبی، دبی و راس الخیمه بودند.

به گفته ی امیر شاملویی، نمایشگاه‌های گردشگری فرصت مناسبی برای آشنایی کشورها با مقاصد مختلف و بازاریابی و فروش خدمات فراهم آورده و طرف عرضه و تقاضای گردشگری را به یکدیگر تخصیص می‌دهند. بورس گردشگری برلین در سال جاری میلادی در تاریخ 8 تا 12 مارس مصادف با 18 تا 22 اسفند ماه برگزار شد. سابقه برگزاری این نمایشگاه به سال 1966 برمی‌گردد. هر چند آی‌تی‌بی در آغاز، مقیاسی بسیار کوچک داشت و تنها 9 غرفه‌دار از 5 کشور مصر، برزیل، جمهوری فدرال آلمان (آلمان غربی)، گینه و عراق را شامل می‌شد، اما به مرور و با سرعت گسترش یافت. سال 1968 رشد خوبی نسبت به آغاز به کار این نمایشگاه ثبت کرد. در این سال 156 غرفه‌دار از 38 کشور وارد آی‌تی‌بی شدند و 2500 بازدیدکننده تجاری از این نمایشگاه دیدن کردند. در سال 1977 تعداد غرفه‌ها به بیش از 500 عدد رسید که از 100 کشور جهان وارد این نمایشگاه شدند و محصولات و خدمات خود را در معرض دید بیش از 7 هزار بازدیدکننده گذاشتند. در سال 1980 نیز تعداد غرفه‌داران با افزایشی قابل‌توجه به بیش از هزار نفر رسید و منطقه برگزاری نمایشگاه نیز به مساحتی بیش از 52 هزار و 500 متر مربع افزایش یافت.

درآمد فرودگاه امام در سال 2016
ادامه مطلب

سال‌ها بعد و در سال 2015، پس از ورود به هزاره جدید و شتاب گرفتن صنعت گردشگری، غرفه‌داران به رقم چشمگیر 10هزار و 96 عدد رسیدند و 186 کشور جهان نیز نمایندگانی در ITB برلین داشتند. امسال یعنی سال 2017 نیز حدود ١٠ هزار شرکت‌کننده از ١٨۴ کشور در آی‌تی‌بی برلین حضور یافتند و ١٨٠ هزار بازدیدکننده هم در ۵ روز برپایی این نمایشگاه، از آن بازدید کردند.

به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از امیر شاملویی، این نمایشگاه به‌دنبال برآورده کردن اهدافی است که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به «برقراری تماس‌ها و ارتباطات نوین با صنعت گردشگری» و «حفظ و نگهداری روابط تجاری موجود» اشاره کرد. بنا بر آمار اعلام شده، این اهداف بین 80 تا 88 درصد برآورده شده است که میزان رضایت بسیار بالا از این نمایشگاه را نشان می‌دهد. امکان تبلیغات و برقراری ارتباطات با عموم، مشاهده بازار و رقیبان حاضر در این صنعت، ایجاد آمادگی برای انجام معاملات تجاری، شرکت در سمینارها و کنوانسیون‌ها، سرمایه‌گذاری و به کار گرفتن احتمالی کارکنان جدید نیز از دیگر اهداف این نمایشگاه است. شعار این رویداد «مردم، مکان‌ها و خاطرات» اعلام شد و هدف آن نیز بیشتر جذب نسل‌های هزاره است که با رسانه‌های دیجیتال بزرگ شده‌اند و نیازهای سفر آنها متفاوت است.

نظرات کاربران