استانبول - ترکیه - ممنوعیت سفر ایرانیان به ترکیه - میراث فرهنگی - آغاز مجدد پرواز به استانبول

آغاز مجدد پروازهای ایران به استانبول

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۵

آغاز مجدد پروازهای ایران به استانبول

با وجود اینکه سازمان میراث فرهنگی سفر ایرانی ها به کشور ترکیه را تا زمانی که شرایط به حالت عادی بازگردد ممنوع کرده است، اما فروش بلیط و انجام پرواز به مقصد استانبول مجددا” به صورت بی سروصدا آغاز شده است.

پس از کودتای نافرجام ارتش ترکیه در حدود ۱۵ روز قبل و برهم خوردن شرایط سیاسی – امنیتی این کشور، مقامات ایرانی اعلام کردند تا اطلاع ثانوی ایرانی ها به این کشور سفر نخواهند کرد و از سرگیری پروازها به معنی آغاز دوباره تورهای مسافرتی نخواهد بود.

با وجود دستورالعمل قطعی و اعلام بسیاری از ایرلاین ها در ارتباط با عدم برقراری پروازها به کشور ترکیه تا اطلاع ثانوی، فرآیند فروش بلیط دوباره آغاز گردیده و در چند روز اخیر پروازهایی به مقصد استانبول ترکیه صورت گرفته اند .

هفتهء گذشته نیز صحبت از آغاز دوباره پروازهای شرکت هواپیمایی معراج به مقصد ترکیه مطرح شد و علاوه بر این اطلاعات چارتری درباره ی برخی از این پروازها اعلام شد، اما مهرآور، معاون بازرگانی شرکت هواپیمایی معراج رسما این خبر را تکذیب کرد.

به گفتهء وی، این شرکت هواپیمایی تنها یک برنامه پروازی به استانبول داشته است که به دلیل دستورات سازمان میراث فرهنگی این برنامه تا اطلاع ثانوی متوقف شده و تا دستورات بعدی خبری از آغاز به کار دوباره ایران وجود ندارد.

آغاز مجدد پروازها به مقصد ترکیه به نحوی در سکوت صورت گرفته، که در روزهای گذشته رئیس انجمن شرکت های مسافرتی کشور نیز اعلام کرده بود حرکت اتوبوس های مسافرتی به ترکیه جز در روز اول بعد از کودتا که مرز مسدود بوده، همچنان طبق برنامه ادامه دارد.

بازسازی بناهای ایرانی توسط اسپانیایی ها
ادامه مطلب

نظرات کاربران