هواپیما- شرکت های هواپیمایی- هواپیمای مسافربری جدید روسیه - شرکت هواپیمایی ایرکوت روسیه -  هواپیمای MC-21- شهر ایرکوتسک روسیه

رونمایی از هواپیمای جدید مسافربری روسیه

کل : 1

میانگین : 3

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۵

رونمایی از هواپیمای جدید مسافربری روسیه

شرکت هواپیمایی ایرکوت روسیه از هواپیمای جدید مسافربری خود به نام ام.سی-۲۱ رونمایی کرده است. به گزارش عصر ایران به نقل از پرس تی وی، مراسم رونمایی از این هواپیما روز چهارشنبه در شهر ایرکوتسک روسیه با حضور دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه، برگزار شد. مدودف در سخنانی در این مراسم ابراز امیدواری کرد که این هواپیما مورد پسند مشتریان قرار گیرد. وی افزود: من فقط می خواهم بگویم که تقریبا مطمئن هستم این هواپیمای مسافربری باعث افتخار صنعت حمل و نقل هوایی روسیه خواهد شد و شهروندان ما و مردم کشورهای دیگر از پروازهای ام.سی-۲۱ لذت خواهند برد. مدودف گفت: این مسأله ثابت می کند ما قادر به ساخت هواپیماهایی هستیم که نه تنها باعث پیشرفت صنعت حمل و نقل هوایی ما می شوند بلکه با (محصولاتِ) کشورهای دیگر نیز رقابت می کنند.

مسئولان شرکت ایرکوت معتقدند این هواپیمای جدید نه تنها سبک تر و قدرتمندتر از مدلهای پیشین است، بلکه در راحتی نیز از انتظارات مشتریان فراتر خواهد بود نیکولای مدودف، معاون بخش فنی ام.سی-۲۱، گفت: حتما یادتان می آید که چرخ دستی مهمانداران جایی برای رفت و آمد مسافران نمی گذاشت. در هواپیمای ما این مشکل حل شده است. شرکت ایرکوت دو نوع هواپیمای جدید را رونمایی کرده است که به ترتیب برای حمل ۱۶۵ و ۲۱۱ مسافر گنجایش دارند. این شرکت می گوید برد پرواز این هواپیماها بیش از ۶ هزار کیلومتر است.

روسیه امیدوار است ام.اس-۲۱ بتواند با ایرباس ای-۳۲۰ و بوئینگ ۷۳۷ که بازار هواپیمایی بین المللی را در دست دارند، رقابت کند.

ویروس کرونا شهر ووهان را درهم کوبید | کمبود امکانات در این شهر
ادامه مطلب

نظرات کاربران