رنبه ی پایین گردشگری سلامت ایران

رتبه ی پایین ایران در گردشگری سلامت

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش دنیای سفر به نقل از ایسنا، مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت خاطر نشان ساخت: رتبه ی ایران در گردشگری سلامت پایین می باشد. میردهقان اعلام کرد: دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت کارگروهی با حضور برخی از وزرا در کشور تشکیل شود.

دکتر سیدمحمدحسین میردهقان در اولین همایش ملی گردشگری، مدیریت فرصت ها و جاذبه ها که به میزبانی استان یزد برگزار شد، با اشاره به توانمندی های درمانی استان یزد در حوزه های ناباروری، پرتو درمانی و دیابت، اظهار کرد: سهم کشور ایران در بحث جذب گردشگری سلامت در رتبه پایینی قرار دارد.

وی، محدویت منابع، فضا و پزشکان را از جمله مهم ترین دلایل عدم جذب توریسم درمانی در کشور دانست و بیان کرد: جذب گردشگری سلامت موجبات رونق اقتصادی و درآمدزایی پایدار کشور را فراهم می کند.

میردهقان در ادامه با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفیت های تبلیغات و اطلاع رسانی رسانه ملی در معرفی توانمندی های درمانی کشور و استان یزد گفت: یزد به عنوان قطب درمان جنوب و جنوب شرق کشور در حال فعالیت است و این توانمندی باید بیش از پیش اطلاع رسانی شود. ظرفیت های پزشکی و درمانی استان یزد می تواند به عنوان الگویی برای سایر استان‎های کشور مطرح شود.

وی در پایان بر تشکیل کارگروهی با حضور برخی از وزرای دولت به منظور تسهیل حضور گردشگران سلامت در کشور تأکید کرد و افزود: توسعه صنعت گردشگری در حوزه سلامت به تلاش همگانی نیاز دارد.

هواپیمایی اتریش خدمات به ایران را محدود کرد
ادامه مطلب

نظرات کاربران