آمریکا شرکت هواپیمایی ماهان را تحریم کرد!

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۲۵ تیر ۱۳۹۷

تحریم شرکت هواپیمایی ماهان از سوی کشور آمریکا

در اطلاعیه ای که دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری روز دوشنبه منتشر کرد شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم های آمریکا قرار گرفته است.

طبق بیانیه و ادعای اوفک که ادعا کرده اند هواپیمایی ماهان با تروریسم بین المللی ارتباط دارند ،دستورالعمل ضد تروریستی شامل این شرکت هواپیمایی می شود. دستورالعمل ضد تروریستی منجر به مسدودسازی تمام اموال و منافع احتمالی شرکت هواپیمایی ماهان در آمریکا خواهد شد.

شرکت هواپیمایی ماهان

استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا درباره این مسدودسازی اظهارنظر کرده با توجه به اینکه خطوط هواپیمایی ماهان از فعالیت های سپاه ایران در حمایت از تروریسم در خاورمیانه حمایت می کند و همینطور برای حمایت از بشار اسد و جنگجویان خارجی و داخلی که خشونت و ناآرامی را در سراسر منطقه گسترش می دهد پرواز داشته است.

استیون منوچین همچنین با ادعا به اینکه این شرکت هواپیمایی نقش مرگباری دارد ادامه داد اقدام ما در برابر یک شرکت مستقل که خدمات عمومی فروش نمایندگی ماهان را برعهده دارد بسیار واضح و روشن است و آنها باید فورا تمام روابط را قطع و از این خطوط هوایی فاصله بگیرند.

استیون مونچین

وزیر خزانه داری آمریکا همچنین به شرکت هایی که به هواپیمایی ماهان سرویس می دهند نیز هشدار داده است که این کار امکان دارد برای آنها خطرمالی بزرگی داشته باشد.

شرکت هواپیمایی ماهان از اکتبر 2011 با اتهام ساختگی تامین مالی، مواد و فناوری برای سپاه قدس ایران در حمایت از حزب الله لبنان که آمریکایی ها آن را گروه تروریستی می دانند تحت تحریم قرار گرفته است.

برند گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا
ادامه مطلب

تحریم شرکت ماهان

خزانه داری آمریکا شرکت گردشگری ماهان در کوالالامپور را که به مدت هشت سال با شرکت ماهان برای فروش و رزرو بلیط هواپیما فعالیت داشته است، تنها به دلیل سرویس دهی به این شرکت هواپیمایی تحریم کرده است.

دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا که از زمان روی کار آمدن ترامپ به اتاق جنگ علیه کشور ایران تبدیل شده مدعی شده است که این اقدام تعهد جدی آمریکا در مبارزه با تروریسم را نشان می دهد.

نظرات کاربران

  1. آمریگایی ها تازگی ها ادعا کرده اند که ۱۱ سپتامبر هم تقصیر ایران بود و کلی هم غرامت گرفتند. یعنی ملتی کثیفتر و بی حیا تر از آنها در دنیا وجود ندارد.