حفظ امکان سفر شهروندان اتحادیه اروپا به بریتانیا بدون ویزا

حفظ امکان سفر شهروندان اتحادیه اروپا به بریتانیا بدون ویزا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۹ فروردین ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر با استناد بر گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اویراکتیو، اتحادیه آژانس های مسافرتی بریتانیا اعلان کرد قصد دارند تا امکان سفر شهروندان درون اتحادیه اروپا به بریتانیا را بدون دریافت ویزا همچنان حفظ کنند.

در حالی که بریتانیا به صورت رسمی برگزیت یا جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا را آغاز نمود، بخش های پروازی درخواست کرده اند تا دو سال آینده بدون تغییر باقی بمانند تا مطمئن شوند هیچ مشکلی در پروازها ایجاد نمی شود.

از سوی دیگر اتحادیه آژانس های سفر بریتانیا (ABTA) اعلام کرد حفظ شرایط سفر به بریتانیا بدون دریافت ویزا برای شهروندان اتحادیه اروپا از اولویت های اصلی آن علیرغم برگزیت است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از خبرگزاری مهر، از دیگر اهداف ABTA حمایت از توانایی بریتانیایی ها برای سفر آزاد به دیگر کشورهای اروپایی و فراتر از آن حمایت از حقوق مصرف کننده و حفظ فرصت های رشد برای کسب و کار بریتانیایی ها است.

مارک تنسر مدیر ABTA اظهار داشت: سفر و گردشگری یکی از صنایع بزرگ بریتانیا است و این برای دولت حیاتی است که مطمئن باشد این صنعت به کار و رشد خود ادامه می دهد و در جریان و حتی پس از مذاکرات جدایی از اتحادیه اروپا، این توانایی حفظ می شود. گفته می شود به این منظور شاید یک تفاهم نامه انتقالی مورد نیاز باشد تا به مصرف کنندگان اطمینان داده شود که از همان حق برخوردار هستند.

بریتانیا باید تا مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج شود و بر مبنای گزارش ABTA برخلاف توافقنامه های تجاری که می تواند در آن ها خلل ایجاد شود، بخش هوایی نمی تواند هیچ انتخاب غیربین المللی داشته باشد.

نظرات کاربران