پروازهای فرودگاه ماکو آغاز به کار کردند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز، فرودگاه منطقه آزاد ماکو با پرواز مسافری رسمی شماره 4324 بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی سپهران در مسیر تهران – ماکو و بالعکس رسما آغاز به کار کرد.

به نقل از گزارش تابناک، منطقه آزاد ماکو به عنوان جوان‌ترین و در عین حال بزرگترین منطقه ی آزاد کشور شاهد خوش قولی دولت یازدهم در احداث فرودگاه در کنار دیگر دستاوردهای دولت در زمینه ی تسهیل تجارت و توسعه ی متوازن است. فرودگاه ماکو منطقه آزاد ماکو را به عنوان دروازه ی اروپا در مسیر بالندگی اقتصادی قرار می دهد.

به گفته ی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو: این فرودگاه یکی از زیربنایی‌ترین عناصر تشکیل دهنده ی صنعت تجارت و گردشگری این منطقه است که نقش کلیدی در توسعه ی اقتصادی استان دارد.

حسین فروزان اظهار داشت: احداث فرودگاه در منطقه آزاد ماکو به علت فاصله ی زیاد این منطقه با تبریز و ارومیه و در راستای پاسخ به نیاز شهروندان و سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفت و روز گذشته رسما آغاز به کار کرد.  احداث این فرودگاه در خرداد سال 1393 آغاز شد و اقدامی برای توسعه ی اقتصادی این منطقه در دولت تدبیر و امید به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تمامی تجهیزات این فرودگاه در امنیت کامل با هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیارد ریال از اروپا خریداری شده و دارای استانداردهای بین‌المللی است٬ گفت: حدود 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو در این فرودگاه هزینه و اعتبار تمام شده این طرح 1200 میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش تین نیوز، به نقل از معاون توسعه ی مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو: پروازهای فرودگاه ماکو با همکاری شرکت سپهران برقرار می شود و قطعا این فرودگاه چشم‌انداز جهانی شدن صنعت تجارت، اقتصاد و گردشگری را در این منطقه به دنبال دارد.

ورود نخستین هواپیمای جدید ایرباس
ادامه مطلب

فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت 400 هکتار احداث شده است، مساحت سطوح پروازی این محوطه 200 هکتار و طول باند آن سه هزار و 270 متر است.

با استناد بر عناوین تین نیوز، این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای هشت هزار متر مربع ترمینال اصلی و 800 مترمربع سالن تشریفات است و ارتفاع برج مراقبت بالغ بر 32 متر بوده و ساختمان‌های جانبی از قبیل ایمنی آتش نشانی، هواشناسی، سپاه حفاظت و پلیس فرودگاه ه در حال احداث است.

معاون توسعه و تجارت بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز گفت: اندیـشمندان اقتصادی دنیا معتقدند اگر در آغـاز قـرن ۲۱ کـشورهای درحال توسعه به صنعت حمل ونقل هوایی توجه لازم را نداشـته باشـند، رشد و توسعه ی این کشورها به حداقل خواهد رسید.

ناصر صابر افزود: با توجه به شرایط اقلیمـی و جغرافیـایی منطقه آزاد ماکو، نقش این صنعت را در توسعه ی همه جانبه این منطقه به خـوبی می توان تبیین کرد.

گفتنی است منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است و پنج هزار کیلومتر وسعت دارد.

 

نظرات کاربران

  1. به نظر می‌رسد این تصویر، مربوط به فرودگاه خوی است نه ماکو. شهرستان خوی در ۱۳۵ کیلومتری شهرستان ماکو فرار دارد.

    • سلام
      اغلب عکس هایی که برای اخبار استفاده می شوند جنبه ی تزئینی دارند. از آنجاییکه عکس مناسبی در دسترس نبود از این عکس استفاده شد.
      سپاس فراوان از شما