پروازهای فرودگاه ماکو آغاز به کار کردند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز، فرودگاه منطقه آزاد ماکو با پرواز مسافری رسمی شماره 4324 بوئینگ 737 شرکت هواپیمایی سپهران در مسیر تهران – ماکو و بالعکس رسما آغاز به کار کرد.

به نقل از گزارش تابناک، منطقه آزاد ماکو به عنوان جوان‌ترین و در عین حال بزرگترین منطقه ی آزاد کشور شاهد خوش قولی دولت یازدهم در احداث فرودگاه در کنار دیگر دستاوردهای دولت در زمینه ی تسهیل تجارت و توسعه ی متوازن است. فرودگاه ماکو منطقه آزاد ماکو را به عنوان دروازه ی اروپا در مسیر بالندگی اقتصادی قرار می دهد.

به گفته ی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو: این فرودگاه یکی از زیربنایی‌ترین عناصر تشکیل دهنده ی صنعت تجارت و گردشگری این منطقه است که نقش کلیدی در توسعه ی اقتصادی استان دارد.

حسین فروزان اظهار داشت: احداث فرودگاه در منطقه آزاد ماکو به علت فاصله ی زیاد این منطقه با تبریز و ارومیه و در راستای پاسخ به نیاز شهروندان و سرمایه گذاران در دستور کار قرار گرفت و روز گذشته رسما آغاز به کار کرد.  احداث این فرودگاه در خرداد سال 1393 آغاز شد و اقدامی برای توسعه ی اقتصادی این منطقه در دولت تدبیر و امید به‌شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه تمامی تجهیزات این فرودگاه در امنیت کامل با هزینه‌ای بالغ بر 200 میلیارد ریال از اروپا خریداری شده و دارای استانداردهای بین‌المللی است٬ گفت: حدود 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات سازمان منطقه آزاد ماکو در این فرودگاه هزینه و اعتبار تمام شده این طرح 1200 میلیارد ریال برآورد شده است.

به گزارش تین نیوز، به نقل از معاون توسعه ی مدیریت سازمان منطقه آزاد ماکو: پروازهای فرودگاه ماکو با همکاری شرکت سپهران برقرار می شود و قطعا این فرودگاه چشم‌انداز جهانی شدن صنعت تجارت، اقتصاد و گردشگری را در این منطقه به دنبال دارد.

محدودیت های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا
ادامه مطلب

فرودگاه ماکو در زمینی به مساحت 400 هکتار احداث شده است، مساحت سطوح پروازی این محوطه 200 هکتار و طول باند آن سه هزار و 270 متر است.

با استناد بر عناوین تین نیوز، این فرودگاه برای هواپیماهای ایرباس A320 طراحی شده و دارای هشت هزار متر مربع ترمینال اصلی و 800 مترمربع سالن تشریفات است و ارتفاع برج مراقبت بالغ بر 32 متر بوده و ساختمان‌های جانبی از قبیل ایمنی آتش نشانی، هواشناسی، سپاه حفاظت و پلیس فرودگاه ه در حال احداث است.

معاون توسعه و تجارت بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ماکو نیز گفت: اندیـشمندان اقتصادی دنیا معتقدند اگر در آغـاز قـرن ۲۱ کـشورهای درحال توسعه به صنعت حمل ونقل هوایی توجه لازم را نداشـته باشـند، رشد و توسعه ی این کشورها به حداقل خواهد رسید.

ناصر صابر افزود: با توجه به شرایط اقلیمـی و جغرافیـایی منطقه آزاد ماکو، نقش این صنعت را در توسعه ی همه جانبه این منطقه به خـوبی می توان تبیین کرد.

گفتنی است منطقه آزاد ماکو شامل شهرستان های ماکو، شوط و پلدشت است و پنج هزار کیلومتر وسعت دارد.

 

نظرات کاربران

  1. به نظر می‌رسد این تصویر، مربوط به فرودگاه خوی است نه ماکو. شهرستان خوی در ۱۳۵ کیلومتری شهرستان ماکو فرار دارد.

    • سلام
      اغلب عکس هایی که برای اخبار استفاده می شوند جنبه ی تزئینی دارند. از آنجاییکه عکس مناسبی در دسترس نبود از این عکس استفاده شد.
      سپاس فراوان از شما