بیش از 20 هزار مجوز پرواز فوق العاده برای نوروز صادر شد

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور به نقل از یک مقام مسئول در سازمان هواپیمایی کشوری، بیش از 20 هزار مجوز پرواز فوق العاده برای نوروز صادر گردیده است.

این مقام مسئول از صدور مجوز ۲۰ هزار و ۵۰۰ پرواز فوق العاده داخلی و خارجی در ایام نوروز ۹۶ خبر داد.

به گزارش مهر؛ رضا جعفرزاده با بیان اینکه عملیات پروازهای نوروزی امسال از ۲۵ اسفند ۹۵ آغاز و تا پایان ۱۵ فروردین ۹۶ ادامه دارد، افزود: شرکت‌های هواپیمایی ضمن حفظ اصول ایمنی در انجام این پروازها، به سه محور از جمله مراقبت جدی بر سیستم توزیع بلیط‌های نوروزی، پاسخگویی و اطلاع رسانی از طریق شماره تلفن‌های مسافران، اطلاع رسانی از جانب ایستگاه‌ها مقید بوده و اطلاع رسانی مدیران روابط عمومی‌ها از طریق مصاحبه با رسانه‌ها و جلوگیری از فروش بلیط هواپیما، تحت هر عنوانی که مغایر با کلاس نرخی است باید صورت گیرد، به نحوی که تخلفات به سازمان اعلام شود.

وی افزود: تمامی هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌های کشور، نیروی امنیتی و انتظامی مستقر در فرودگاه‌ها، گمرک، حراست و شرکت‌های فعال هندلینگ جهت تسریع در انجام پرواز صورت گرفته است.

جعفرزاده گفت: جهت پاسخگویی بیشتر به بخشی از تقاضاهای این ایام، دفتر نظارت بر شرکت‌های هواپیمایی، فرودگاه‌ها و موسسات هوانوردی به صدور ۱۷ هزار و ۲۳۳ مجوز در مسیرهای داخلی و خارجی برای شرکت‌های هواپیمایی داخلی و تعداد ۳ هزار و ۲۵۳ مجوز برای شرکت‌های هواپیمایی خارجی در مسیرهای خارجی که ۲۰۰ مجوز پرواز فوق العاده و ۲ هزار و ۳۵۹ پرواز برنامه‌ای را شامل می شود، اقدام کرده است.

اعتبار بخشی هواپیمای A330 توسط سازمان هواپیمایی
ادامه مطلب

وی، تعداد ناوگان موجود فعال کشور را ۱۵۴ فروند اعلام کرد که دراری ظرفیت ۲۵ هزار و ۵۴۵ نفر است و گفت: تعداد ۷ فروند از این هواپیماها شامل هزار و ۶۲۲ صندلی می باشند که به تازگی به ناوگان هوایی کشور اضافه شده اند. به گفته ی وی بی تردید این تعداد صندلی، پاسخگوی حجم بالای تقاضاها در این ایام نخواهد بود.

نظرات کاربران