Utrecht Tourism expo

نمایشگاه گردشگری اوترخت هلند

کل : 2

میانگین : 3

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۵

نمایشگاه گردشگری اوترخت هلند

به نقل از ایسنا، نمایشگاه سالیانه گردشگری اوترخت به نام Vakantiebeurs یکی از مناسبت های مهم گردشگری در هلند و حتی در اروپاست که در آن شرکت های مختلف جهانگردی از سراسر جهان با حضور در این نمایشگاه به معرفی خود و ظرفیت های جهانگردی کشورشان می پردازند.

نمایشگاه یاد شده در سال جاری در تاریخ 21 دی ماه 1395 برابر با 10 ژانویه 2017 توسط شهردار اوترخت، مقامات مربوطه از وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مربوطه هلند باحضور تعدادی از سفرا و دیپلمات های مقیم از جمله جناب آقای دکتر جهانگیری سفیر کشورمان در لاهه افتتاح شد.

این نمایشگاه تا تاریخ 26 دی ماه برابر با 15 ژانویه ادامه داشت. تعداد زیادی از شرکت های گردشگری متعلق به کشورهای اروپایی، آسیایی، آفریقایی و آمریکایی در این نمایشگاه شرکت کرده اند.

شرکت های ایرانی در سال جاری به صورتی متفاوت در این نمایشگاه حضور یافته اند. 13 شرکت خدمات جهانگردی از مناطق مختلف کشورمان تحت مدیریت مرکز تجاری – فرهنگی ایران و هلند، با ایجاد غرفه های متعدد در مکان 500 متری مختص به جمهوری اسلامی ایران و نصب تابلوهای زیبا که هر کدام به نحوی معرف بخشی از جذابیت ها و غنای فرهنگی کشورمان است، در نمایشگاه هلند حضور چشم گیری داشتند.

توزیع غذای ایرانی، چای ایرانی، سوغات ایرانی و … بوسیله پذیرایی کنندگان با لباس های محلی و پخش موسیقی های مختلف ملی و محلی در غرفه های وابسته به جمهوری اسلامی ایران، جذابیت مضاعفی را برای بازدید کنندگان ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا، دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران نیز در هلند با استقرار در مکان اختصاصی ایران در این نمایشگاه، خدمات مسافرتی را به جهانگردان معرفی نمود. همچنین، علیرضا جهانگیری سفیر کشورمان در لاهه، با حضور در این نمایشگاه، غرفه ی کشورمان را افتتاح کرد.

پیشنهاد برقراری پرواز مستقیم بین پایتخت ایران و پرتغال
ادامه مطلب

تعدادی از سفرای مقیم از جمله سفرای عراق، لبنان، سریلانکا، کانادا و … در مراسم افتتاحیه غرفه ایران حضور داشتند و سفیر کشورمان در لاهه در گفت و گو با نمایندگان شرکت های ایرانی حاضر در این نمایشگاه، با تأکید بر اهمیت صنعت توریسم و لزوم رونق بخشیدن به این صنعت با جذب جهانگردان مختلف به ویژه از کشورهای اروپایی، بر این امر تأکید کرد که سایر جنبه ها و مسائل مرتبط با صنعت توریسم از جمله مسائل فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و حتی مذهبی همواره باید مد نظر شرکت های جهانگردی قرار داشته باشد؛ چراکه در اغلب موارد، رشد صنعت توریسم به رشد سرمایه گذاری، افزایش مراودات اقتصادی و سیاسی و گسترش مناسبات فرهنگی، اجتماعی و علمی کمک می کند.

نظرات کاربران