airline

ابلاغ بخشنامه ای جدید به شرکت های هواپیمایی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز به نقل از رضا جعفرزاده مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری، بخشنامه ی جدید اقامه ی نماز در پروازها به تمامی شرکت های هواپیمایی ابلاغ شد.

جعفرزاده اظهار داشت: در این بخشنامه آمده است، تمامی مسافران هواپیماهای ایرانی از تمام مبادی و مقاصد و مسافران خطوط هوایی خارجی که از مبادی ایران و یا به مقاصد درون ایران پرواز می‌کنند، از حق اقامه ی نماز‌های یومیه در شرایط شایسته برخوردار بوده و این حق باید به رسمیت شناخته شده و مورد احترام قرار گیرد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: در صورتی که در زمان انجام یک پرواز، وقت شرعی نماز آغاز و در همان پرواز پایان یابد، خطوط هوایی موظفند اطلاعات مورد تقاضای مسافران از قبیل زمان‌ شرعی و جهت قبله را در اختیار مسافران متقاضی قرار داده و در صورت امکان، مکانی مناسب و ایمن جهت اقامه ی فریضه ی نماز به مسافران معرفی کنند.

جعفرزاده ادامه داد: همچنین در مواردی که وقت اقامه ی نماز پس از فرود هواپیما منقضی می‌شود لیکن فرصت کافی جهت انجام تشریفات ورود به مقصد و اقامه نماز وجود ندارد، رعایت مفاد فوق ضروری است.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری افزود: در مواردی که رعایت موارد فوق منجر به نقض الزامات ایمنی و به خطر افتادن جان مسافران شود، رعایت الزامات ایمنی ضروری بوده و محدودیت موجود با رعایت احترام و حقوق مسافران به آنها اعلام شده و در خصوص راهکارهای جایگزین، حداکثر همکاری ممکن با مسافران به عمل­آید.

جعفرازده در پایان ضمن الزامی دانستن بخشنامه مذکور تصریح کرد: براساس این ابلاغیه تمامی شرکت‌های هواپیمائی موظف هستند دستورالعمل‌ها و فرآیندهای مرتبط با برنامه‌ریزی و مدیریت پرواز را به گونه‌ای اصلاح و بازنگری کنندکه مفاد این ابلاغیه در عملیات جاری شرکت‌ها رعایت شود.

برج U شکل نیویورک در یک قدمی آسمان
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران