ارز مسافرتی جدید

فروش ارز مسافرتی جدید و مدارک لازم برای دریافت آن

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۷

ارز مسافرتی جدید

طبق سیاست های بانک مرکزی، فروش ارز مسافرتی جدید از 18 شهریور ماه سال 97 به مسافران واجد شرایط آغاز شده است. لازم به ذکر است فروش ارز مسافرتی جدید در حال حاضر تنها توسط برخی شعب منتخب بانک ملی صورت می گیرد و سایر بانک ها اقدام به فروش ارز مسافرتی نکرده اند. بر اساس اعلام بانک ملی ارز مسافرتی جدید با توجه به نوسانات دلار، در حال حاضر فقط به صورت یورو پرداخت می شود.

ارز مسافرتی جدید

میزان دریافت ارز مسافرتی تغییری نکرده است و مسافران به مقصد کشورهای همسایه مانند ارمنستان، آذربایجان، بلاروس، استونی، لتونی، لیتوانی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، روسیه، تاجیکستان، ترکمنستان، اوکراین، ازبکستان، ترکیه، افغانستان، بحرین، قطر، کویت، پاکستان، عمان، امارات متحده عربی،و قبرس می توانند 500 یورو و سایر کشورهای اروپایی 1000 یورو با نرخ آزاد یورو از شعب بانک ملی و تنها یکبار در سال دریافت نمایند. قیمت ارز مسافرتی جدید معادل با ارزی است که در بازار و به صورت آزاد در صرافی ها فروخته می شود. قیمت ارز مسافرتی با توجه به نوسانات بازار به طور روزانه مشخص می شود.

مدارک لازم برای دریافت ارز مسافرتی جدید

هنگام مراجعه به شعب بانک ملی می بایست مدارکی را برای دریافت ارز مسافرتی به همراه خود داشته باشید. این مدارک شامل موارد زیر است :

  • اصل گذرنامه معتبر جمهوری اسلامی
  • بلیط هواپیما خریداری شده
  • اصل کارت ملی
  • اصل رسید واریز وجه عوارض خروج از کشور
  • کپی ویزای کشور موردنظر
  • تکمیل فرم دریافت ارز در بانک
  • مبلغ کافی برای دریافت ارز مسافرتی جدید
ایجاد دادگاه گردشگری در امارات
ادامه مطلب

پرداخت ارز مسافرتی جدید در شعب بانک ملی

مسافران واجد شرایط می توانند با مدارک لازم ارز مسافرتی خود را از شعب منتخب بانک ملی دریافت نمایند. شرایط دریافت ارز مسافرتی تغییری نکرده است و مسافران می توانند با مراجعه به شعب بانک ملی که شامل شعب میرداماد، اسکان، مرکزی، بازار، امام حسین(ع)، هفتم تیر، استاد معین و کاشف ارز مسافرتی را دریافت نمایند. مسافران می توانند یک هفته پیش از سفر باید برای دریافت ارز مسافرتی اقدام نمایند.

نظرات کاربران