راه اندازی پرواز مستقیم تهران-بارسلونا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایرنا، زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و ادواردو لوپز بوسکتس سفیر اسپانیا در تهران دیداری داشتند و برای توسعه ی همکاری های گردشگری ایران و اسپانیا اعلام آمادگی  نموده، و بر راه اندازی پرواز مستقیم تهران-بارسلونا تاکید کردند.

زهرا احمدی پور رئیس سازمان میراث فرهنگی با بیان اینکه کشور اسپانیا مدل موفقی در حوزه گردشگری است و تجربیات خوبی در این زمینه دارد گفت: باید بتوانیم از این تجربیات استفاده کنیم تا ظرفیت های گردشگری ایران را به فرصت هایی برای کسب درآمد تبدیل کنیم.

ملاقات های بسیاری بین مسئولان ایران و اسپانیا انجام شده که نشان می دهد دو کشور علاقه دارند روابطشان را در سطوح عالی حفظ کنند.

احمدی پور عنوان کرد: راه اندازی صندوق احیا برای احیا و تبدیل خانه های تاریخی به اقامتگاه های سنتی یکی از موضوعاتی است که می تواند اقدامات مشترک ایران و اسپانیا را در پی داشته باشد چرا که اسپانیا دارای تجربیات خوبی در این زمینه می باشد. همچنین ایجاد خط پرواز مستقیم بین ایران و اسپانیا از دیگر مواردی است که می تواند به توازن تبادل گردشگر میان دو کشور بینجامد.

در بخش صنایع دستی نیز، با توجه به وجود صنایع دستی متنوع در ایران، می توانیم با ایجاد نمایشگاه هایی صنایع دستی دو کشور را به مردم اسپانیا و ایران معرفی کنیم. در زمینه ی امور فنی، آموزشی، مدیریتی، احیای بافت های تاریخی، توسعه زیرساخت های گردشگری و راه اندازی نمایشگاه های صنایع دستی می توانیم اقدامات مشترکی را با اسپانیا داشته باشیم.

لغو روادید بین ایران و آذربایجان
ادامه مطلب

مهمترین نکته در زمینه تقویت و توسعه همکاری های گردشگری بین دو کشور ایجاد تسهیلات در صدور ویزاست که باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، به گفته ی ادواردو لوپز بوسکتس سفیر اسپانیا در تهران: سال گذشته 20 هزار ایرانی به اسپانیا سفر کرده اند و زمینه های افزایش همکاری در حوزه ی گردشگری در گذشته نیز بین مسئولان ایران و اسپانیا بررسی شده است. کشور اسپانیا در زمینه ی گردشگری در دنیا رتبه بالایی دارد و ما آمادگی داریم تجربیات خود را در اختیار ایران قرار دهیم.

اسپانیا در زمینه حفظ و حراست از آثار تاریخی و تبدیل خانه های تاریخی به اقامتگاه نیز تجربیات موفقی دارد و می توانیم در این زمینه با ایران همکاری داشته باشیم. می کوشیم توان سفارت اسپانیا را برای صدور ویزا دو برابر کنیم. همچنین معتقدیم که راه اندازی پروازهای مستقیم تأثیر بسزایی در افزایش تبادل گردشگر بین دو کشور خواهد داشت.

براساس توافقات انجام شده، ایرلاین ماهان، تا ماه ژوئن (فروردین)، پرواز مستقیم به بارسلونا خواهد داشت و تلاش می کنیم پرواز مستقیم به مادرید را نیز در آینده ای نزدیک برقرار کنیم. به علاوه، اسپانیا آمادگی دارد در بخش فنی، آموزشی و مدیریتی همکاری خود را با ایران آغاز کند.

نظرات کاربران