از سر گیری پروازهای تهران – نوشهر

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: شنبه, ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

به نقل از دنیای سفر، اکبر فریفته هفته ی گذشته روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلان کرد: پروازهای ایران ایر در مسیر تهران – نوشهر و برعکس بعد از 22 سال از سر گرفته می شود و برای روزهای جمعه و شنبه هر هفته برنامه ریزی شده است.

به نقل از مدیر فرودگاه نوشهر، طبق برنامه ی پروازی، ایران ایر روز جمعه حوالی ساعت 10 و 45 دقیقه از فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران پرواز کرد و حوالی ساعت 11 و 15 دقیقه نیز در فرودگاه نوشهر به زمین نشست. وی افزود: این هواپیما که از نوع ‘ای تی آر’ 72 نفره است، حوالی ساعت 11 و 50 دقیقه فرودگاه نوشهر را به مقصد فرودگاه مهرآباد ترک کرد.

ایران ایر سال 74 پروازهایش در این مسیر را که عمدتا مسیر گردشگری است، قطع کرد.

به گزارش دنیای سفر، ایران ایر اردیبهشت ماه سال جاری در پی لغو تحریم های هسته ای، اقدام به خریداری حدود 20 فروند هواپیمای مدل ای تی آر 72 نفره کرد تا در مسیرهای کوتاه داخلی از آنها استفاده کند. این نوع هواپیماهای دو موتوره توانایی طی مسافت 1500 تا 1600 کیلومتر را دارند و می توانند در پروازهای داخلی میان فرودگاه های کوچک ایران مورد استفاده قرار گیرند. ایران ایر هم در نظر دارد از این هواپیماها برای پرواز به فرودگاه های نزدیک استفاده کند.

اولین پرواز "ای تی آر" ایران ایر به فرودگاه نوشهر

فرودگاه نوشهر یکی از دو فرودگاه غرب مازندران است که هم اکنون در تمامی روزهای هفته در مسیر رفت و برگشت نوشهر – مشهد و نوشهر – تهران پرواز دارد و بالطبع از سر گیری پروازهای تهران – نوشهر خبر بسیار خوبی برای گردشگرانی است که زیاد به این منطقه سفر می کنند.

ارز مسافرتی تمدید شد!
ادامه مطلب

بیشتر پروازهای کنونی در مسیرهای پروازی این فرودگاه را شرکت آسمان بر عهده دارد. غرب مازندران کانون گردشگری این استان است و تنها در نوروز امسال دست کم 2 میلیون نفر گردشگر با اقامت شبانه در نوشهر ثبت شده است.

رامسر، دیگر شهرستان غرب مازندران هم دارای فرودگاه است و هر هفته در مسیرهای تهران و مشهد و برعکس پرواز دارد.

بر اساس آمارهای رسمی، سال گذشته 300 هزار گردشگر خارجی به ویژه از کشورهای حاشیه خلیج فارس به غرب مازندران سفر کرده اند.

نظرات کاربران