گردشگری جهان - هواپیما - بزرگترین هواپیمای آبی-خاکی جهان - AG600 - چین - هواپیمای بوئینگ 737

رونمایی از بزرگترین هواپیمای آبی خاکی جهان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳ مرداد ۱۳۹۵

رونمایی از بزرگترین هواپیمای آبی-خاکی جهان   

به گزارش خبرگزاری رویترز(شانگهای) به نقل از شین هوا، چین تولید بزرگترین هواپیمای آبی-خاکی جهان را پس از ۷ سال کار به پایان رساند. این هواپیما قرار است برای عملیات های امداد، نجات دریایی، مبارزه با آتش سوزی جنگل ها مورد استفاده قرار گیرد. هواپیمای بزرگ آبی-خاکیAG600 حدودا به اندازه هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ می باشد و توسط شرکت صنعت هواپیمایی دولت چین (َAVIC) توسعه یافته است. خط تولید این هواپیما در شهر جنوبی Zhuhai در روز یکشنبه به اتمام رساند.

معاون مدیر کل AVIC، گینگ روگانگ (Geng Rugang)، اعلام کرد این هواپیما آخرین پیشرفت در صنعت هوانوردی چین است. مجوز ساخت و توسعه ی این هواپیما را دولت چین در سال ۲۰۰۹ تصویب کرد. حداکثر برد پروازی این هواپیما ۴۵۰۰ کیلومتر است و در عرض ۲۰ ثانیه قابلیت جمع آوری ۱۲ تن آب را دارد. به گفته ی Xinhua این هواپیما دارای قابلیت حمل ۵۳٫۵ تن وزن در حین برخاستن از زمین می باشد.

پژوهشگران چینی تحقیقات بسیاری را در زمینه تجهیزات پیشرفته جدید، از قبیل زیردریایی ها، ناوهای هواپیما بر و موشک های ضد ماهواره ای انجام داده است که این تحقیقات در منطقه سروصدای بسیاری ایجاد کرد.

هواپیمای AG600 در مقایسه با هواپیماهای تولید شده مشابه خود در جهان از امکانات بیشتری برخوردار است. این هواپیما علاوه بر امکان فرود بر خشکی، قسمت زیرین آن به شکل قایق ساخته شده که بر روی آب حرکت کند و همین ویژگی سبب شده که این هواپیما از کارایی بسیار بالایی برخوردار باشد.

سوپرگوپی؛ هواپیمای منحصر به فرد ناسا
ادامه مطلب

نظرات کاربران