سقوط هواپیمای حامل فوتبالیست های برزیلی در کلمبیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۹ آذر ۱۳۹۵

سقوط هواپیمای حامل فوتبالیست های برزیلی در کلمبیا

هواپیمای حامل فوتبالیست های برزیلی در ساعت 22:15 به وقت محلی کلمبیا در Cerro Gordo نزدیکی کلمبیا سقوط  کرد.
با توجه به بیانیه ای از فرودگاه بین المللی José María Córdova در ریونگرو، کلمبیا، این هواپیمای چارتر از بولیوی به پرواز درآمده و در حدود ساعت 22 نقص الکتریکی آن گزارش شد.

این هواپیما در نزدیکی شهرداری Antioquian ، در فاصله ی 22 مایلی از فرودگاه Medellin سقوط کرد.

بر اساس این گزارش، تیم فوتبال چاپوکوئنز (Chapocoense) برزیل قرار بود روز چهارشنبه (فردا) در فینال جام آمریکای جنوبی در کلمبیا بازی کند.

گفته می شود این هواپیما هنگام وقوع سانحه، حامل 81 سرنشین بوده که 22 نفر آن ها از جمله اعضای تیم فوتبال برزیلی و چند خبرنگار ورزشی بودند.

تا کنون آمار دقیقی از تعداد کشته شدگان و یا افراد زخمی گزارش نشده است اما گزارش های گاردین حاکی از آن است که تا این لحظه 25 جسد از داخل هواپیما بیرون آورده شده است.

گفته می شود آب و هوای بد یکی از دلایل کند شدن عملیات نجات بوده اما در حدود 90 نفر از کارکنان اورژانس در حال حاضر در محل سقوط هواپیما می باشند.

تنها 5 نفر از سرنشینان نجات یافتند، اما گویا متاسفانه باقی آن ها درگذشتند. شمار تلفات نیز 76 نفر می باشد.

Jose Gerardo Acevedo فرمانده پلیس منطقه، آمار کشته ها و بازماندگان را تاکید کرده است، اما برخی مقامات هنوز امیدوارند تعداد افراد زنده ی بیشتری بیابند.

همچنین سازمان های خبری برزیل اعلام کردند 21 روزنامه نگار در این پرواز حضور داشتند.

محدودیت های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا
ادامه مطلب

شبکه های برزیلی از قبیل Globonews و SporTV اعلام کردند بازیکنان نجات یافته دروازه بان ذخیره جکسون فولمن، و بازیکنان مدافع آلن روشل و هلیو هرمیتو زامپیر می باشند.

همچنین دو تن از خدمه ی هواپیما و یک روزنامه نگار نیز جان سالم به دربردند.

در لیست درگذشتگان حادثه ی سقوط هواپیما یک نام آشنا به چشم می‌خورد. فیلیپه ماچادو که بازیکن برزیلی سابق تیم فوتبال صبای قم بوده، فصل گذشته در این تیم حضور داشته و شاگرد علی دایی نیز بوده است.

در حال حاضر اعلام هویت باقی بازیکنان امکان پذیر نمی باشد.

 

نظرات کاربران