تبدیل شدن محور قدیم پلدختر به جاذبه گردشگری

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱ خرداد ۱۳۹۶

به گزارش ایسنا مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: برای تبدیل شدن محور قدیم پلدختر به جاذبه گردشگری نیازمند تأمین اعتبار هستیم.

به نقل از ایسنا غلامرضا سلیمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: لرستان با آب و هوایی چهار فصل، یکی از استان‌های بی‌نظیر کشور در بحث جایگاه آثار باستانی و تاریخی است که به فراوانی این آثار در آن یافت می‌شود .

وی ادامه داد: در همین راستا قرار است محور قدیم پلدختر و شهرستان ازنا به عنوان جاذبه‌های گردشگری معرفی شوند که تا این لحظه پروژه ازنا عقد قرارداد شده و مشاور در حال بررسی آن برای امکان‌سنجی محیط است.

سلیمانی اضافه کرد: همچنین جاده دسترسی، شناسایی مسیرهای فرعی و اصلی، جاذبه‌ها، مدیریت منطقه، رفع موانع، شناسایی زیرساخت‌ها، رفع کمبودها و فرصت‌ها و تهدیدهای آن در دست بررسی هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان با اشاره به محور قدیم پلدختر گفت: مدیریت ارشد استان تأکید ویژه‌ای روی معرفی این محور به عنوان مسیر گردشگری دارد که این جاده در صورت تأمین اعتبار، عقد قرارداد خواهد شد .

وی خاطرنشان کرد: با احداث آزادراه خرم‌زال عمدتاً مشاغل خدماتی محور قدیم پلدختر از بین رفتند که با تعریف این محور قصد احیای آنها و رونق منطقه را داریم .

سلیمانی افزود: تحقق این موضوع در گرو تأمین اعتبار و تعامل بین سایر دستگاه‌های اجرایی است که امیدواریم هر چه سریع‌تر به وقوع بپیوندد.

رتبه ی اول استانداردسازی هتل ها در کشور متعلق به کدام استان است؟
ادامه مطلب

نظرات کاربران