حل بحران زیان دهی فرودگاه ها با خرید هواپیماهای کوچک

کل : 3

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش پایگاه خبری حمل و نقل کشور به نقل از نایب رئیس ‌کمیسیون عمران مجلس دهم، خرید هواپیماهای ای.تی.آر برای اقتصادی‌ کردن فرودگاه‌های ‌کشور بسیار مناسب می باشد.

به گزارش تین‌نیوز، هادی‌ بهادری خرید هواپیماهای کوچک را در توسعه ی حمل و نقل هوایی و قرارگرفتن فرودگاه‌ها در مسیر اقتصادی حائز اهمیت خواند و گفت: برای هر مسئله‌ای باید به دنبال راه ‌حل خاص آن باشیم. برای برقراری پروازهای روزانه بین ‌استانی هواپیماهای ایرباس و بوئینگ مناسب نیستند. اصولا شرکت‌های هواپیمایی تمایلی به سرمایه‌گذاری در خطوط هوایی کوچک نداشتند. علاوه بر این ها انتظار اینکه هواپیمای بالای صد نفر وارد ناوگان هوایی کوچک شود غیرمعقول است.

وی افزود: فرودگاه‌های کوچک دچار ضعف اقتصادی شده بودند به همین دلیل ترکیب هواپیماهای پهن پیکر و کوچک در سبد خرید هواپیما بهترین انتخاب بود که منجر به مدیریت این بحران شد.

بازگشت فرودگاه‌ها به مدار حمل و نقل کشور

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس دهم افزود: هواپیماهای ای.تی.آر تا حدود زیادی کمک ‌دهنده ی وضع موجود هستند. هم‌اکنون بسیاری از فرودگاه‌های ما بازدهی اقتصادی ندارند و اصلا پروازی در طول روز در این فرودگاه‌ها انجام نمی‌شود. با ورود این هواپیماها، این فرودگاه‌ها به مدار حمل و نقل کشور باز می‌گردند. ضمن اینکه استفاده اقتصادی از فرودگاه‌ها باعث توسعه ی شهرها نیز می‌شود.

به گفته ی بهادری یکی از زمینه‌های توسعه ی شهرها توسعه فرودگاه‌ها هستند و اگر ما بتوانیم این کار را انجام دهیم به توسعه ی مردم این مناطق هم کمک کرده‌ایم.

آسمان تفاهم نامه خرید ۶۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به امضا رساند
ادامه مطلب

نظرات کاربران