افزایش نرخ هتل

افزایش 30 درصدی قیمت هتل ها !

کل : 1

میانگین : 2

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۷

افزایش نرخ هتل ها تا سقف 30 درصد

جمشید حمزه زاده، رئیس جامعه هتلداران از احتمال افزایش 30 درصدی قیمت هتل ها برای یک سال آینده از مهر 97 تا مهر 98 خبر داد. این افزایش قیمت هر سال بر اساس تورم افزایش می یابد که مقدار آن بستگی به نظر استان ها دارد. اما به طور کلی با توجه به نرخ تورم و شرایط اقتصادی، افزایش نرخ هتل ها بین 20 تا 30 درصد خواهد بود.

رئیس جامعه هتلداران نیز خاطر نشان کرد که با توجه به اینکه نرخ هتل ها زیر نظر اداره های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ها تعیین می شود اما به تمامی این اداره ها اعلام شده تا با هماهنگی گردشگری و میراث فرهنگی استان و با توجه به شرایط موجود در هر منطقه از استان این نرخ ها و افزایش قیمت هتل ها اعمال شود.

گران شدن هتل ها

در پاسخ به این پرسش که مخاطب اصلی هتل ها جامعه ایرانی است و آن چنان که بیشتر هتلداران اعلام کرده اند میانگین ضریب اشغالشان به 50 درصد هم نمی رسد، سیاست افزایش نرخ تا 30 درصد باعث ریزش بیشتر این قشر نخواهد شد؟ حمزه زاده رئیس جامعه هتلداران گفت: تعیین قیمت هتل ها بستگی زیادی به ظرفیت هر هتل دارد. هتل هایی در مازندران و اصفهان هستند که با افزایش نرخ هتل نیز مسافر خاص خود را دارند و دچار ریزش نمی شوند. اما در این میان هتل هایی هم هستند که اگر این افزایش قیمت هتل ها تا سقف 30 درصد را اعمال کنند مسافران فعلی خود را از دست می دهند. بنابراین تمامی هتل ها موظف هستند بسته به شرایط استان و منطقه زیر نظر سازمان گردشگری و میراث فرهنگی و جامعه هتلداران نرخ گذاری کنند.

4 کشور در انتظار لغو روادید با ایران
ادامه مطلب

همراه مجله اینرنتی سفرمی باشید تا از اخبار روز در حوزه گردشگری باخبر شوید. همچنین شما می توانید با گشت و گذار در وبلاگ سفرمی اطلاعات خود را در رابطه با شهر یا کشورهای مختلف تکمیل نمایید و در صورت تمایل برای رزرو هتل به سایت سفرمی مراجعه کنید.

نظرات کاربران