Trent XWB

رولزرویس از قرارداد ایران‌ایر و ایرباس استقبال کرد

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۵ دی ۱۳۹۵

رولزرویس از قرارداد ایران‌ایر و ایرباس استقبال کرد

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، شرکت قطعه‌سازی «رولزرویس» به‌طور رسمی از امضای قرارداد میان ایران‌ایر و ایرباس استقبال کرد.

با استناد بر گزارش تین‌نیوز به نقل از سایت Drbytlgraf شانزده فروند هواپیمای «ایرباس 350» که در قرارداد ایرباس با شرکت هواپیمایی ایرباس آمده‌ است، مجهز به موتور «Trent XWB» شرکت رولزرویس هستند.

این موتور کارآمدترین موتور هواپیمای بزرگ جهان و به‌طور خاص برای هواپیما طراحی شده است. این موتور با بیش از هزار 600 واحد فروخته‌شده، پرفروش‌ترین موتور در میان موتور هواپیماهای پهن‌پیکر شناخته می‌شود.

از سوی دیگر، 38 فروند هواپیمای «ایرباس 330» این قرارداد مجهز به موتور «Trent 7000» هستند. در حالی ایرباس‌های «320» سفارش‌ داده‌ شده توسط ایران‌ایر از موتور «Trent 700» این شرکت بهره می‌برند که هم‌اکنون دارای 60 درصد از سهم بازار در دنیاست.

در حال حاضر، در هر 16 ثانیه یک هواپیمای مجهز به موتورهای خانواده «Trent» رولزرویس در هر نقطه از جهان نشست‌و‌برخاست می‌کند. این شرکت قصد دارد با دو برابر کردن فعالیت خط تولید خود، میزان تولید موتور هواپیما را به 600 واحد در سال افزایش دهد و این موضوع موجب می‌شود در سال‌های آتی، موتورهای این شرکت برای نخستین‌بار بیش از 50 درصد از سهم کلی بازار هوانوردی دنیا را در دست بگیرند.

جمع‌بندی نهایی مذاکره با ایرباس به زودی
ادامه مطلب

نظرات کاربران