خانه مسافر کرمان

راه اندازی خانه مسافر در کرمان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۲۵ اسفند ۱۳۹۵

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از اجرای طرح راه اندازی خانه های مسافر با هدف ارائه ی خدمات مناسب به گردشگران در سطح استان کرمان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، “محمود وفایی” با اشاره به رشد گردشگران داخلی و خارجی استان کرمان اظهار داشت: طرح راه اندازی خانه های مسافر با هدف حل معضل کمبود مراکز اقامتی و ارائه خدمات بهتر به گردشگران اجرا می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه طرح راه اندازی خانه های مسافر با همکاری شرکت گردشگری همکار گشت در کرمان اجرا می شود، عنوان کرد: مالکان منازل مسکونی دارای دفترچه مالکیت می توانند جهت اخذ مجوزهای لازم به معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان و یا به سامانه خانه مسافر به آدرس  www.khaneh- mosafer.ir  مراجعه نمایند.

وفایی افزود صنعت هتلداری این استان به توجه بیشتری نیازمند است و با ثبت جهانی 5 اثر تاریخی و طبیعی استان کرمان تعداد مسافران و گردشگران این خطه افزایش خواهند یافت که این موضوع خدمات رفاهی و اقامتی مناسبی را می طلبد.

وی همچنین به گلایه هتلداران به سبب دخالت نهادهای دولتی در زمینه ارائه خدمات هتلداری اشاره کرد و افزود: آن ها معتقدند که تمام واحدهای شبه دولتی باید از صنعت هتلداری خارج شوند تا شرایط رقابتی میان واحدهای فعال صورت گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، تصریح کرد: در حال حاضر منابع مالی و تسهیلات لازم برای توسعه صنعت هتلداری اختصاص نمی یابد و بیشتر هتلداران ترجیح می دهند تا به فعالیت های دیگر اقتصادی بپردازند.

نظرات کاربران