محمود وفایی - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان- باغ شاهزاده ماهان - باغ تاریخی و ایرانی

آغاز مرمت باغ شاهزاده ماهان کرمان

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۵

آغاز مرمت باغ شاهزاده ماهان کرمان

به گفتهء محمود وفایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان، باغ شاهزاده ماهان یکی از بزرگترین و زیباترین باغ‌های تاریخی و ایرانی است که هر ساله شمار زیادی از گردشگران نقاط مختلف کشور و جهان از آن بازدید می کنند.

بنا به اظهارات محمود وفایی، یکی از دلایلی که گردشگران باغ شاهزاده ماهان را برای بازدید انتخاب می کنند، واقع شدن آن در مسیر کرمان – بم است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه باغ شاهزاده ماهان دارای تمام شرایط یک باغ ایرانی می باشد اعلان کرد، این باغ یکی از ۹ باغ ایرانی است که در سال ۱۳۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

وی از آسیب شناسی بافت تاریخی شهر ییلاقی جوپار که  در مجاورت شهر ماهان قرار گرفته است خبر داد و گفت: به‌ زودی پروژه‌های مشترکی با همکاری شهرداری این شهر آغاز می شود که مرمت و بازسازی بافت تاریخی در اولویت خواهد بود.

باغ شاهزاده یا باغ شازده در شهر ماهان و دامنهء کوه‌های تیگران قرار دارد و یکی از باغ‌های اواخر دوره قاجاریه ایران محسوب می شود.

ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان، روستای صخره ای میمند، قنوات و کویر لوت پنج اثر استان کرمان می باشند که در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند.

تاسیس دفتر مشترک اقتصادی و گردشگری ایران و ارمنستان
ادامه مطلب

نظرات کاربران