گردشگری دنیا - هواپیمای خورشیدی - سولار ایمپالس 2 - ماموریت پروازی - فرودگاه بطین - ابوظبی - امارات

به اتمام رسیدن ماموریت پرواز هواپیمای خورشیدی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۶ مرداد ۱۳۹۵

به اتمام رسیدن ماموریت پرواز هواپیمای خورشیدی

هواپیمای خورشیدی ” سولار ایمپالس  2 ” دو روز قبل در فرودگاه “بطین” ابوظبی، پایتخت امارات فرود آمد و ماموریت پروازی خود را به پایان رساند. نقطه ی مبداء این پرواز از نیورک بوده و یکی از طولانی ترین مسیرهای پروازی است که تا کنون با کمترین سوخت انجام گردیده است. پرواز این هواپیمای ایمپالس خورشیدی تک سر نشین، به نوبت توسط خلبان های سوئیسی برتراند پیکارد و آندره بروشبرگ انجام گردید.

هواپیمای “سولار ایمپالس” (خورشیدی) پس از توقف در اسپانیا پرواز خود را مجددا از شهر سویا در کشور اسپانیا آغاز کرد و با عبور از حریم هوایی الجزایر، تونس، ایتالیا، مالت و یونان به قاهره رسید و سپس قاهره را به مقصد ابوظبی ترک کرد. هدف هواپیمای سولار ایمپالس، جلب نظر افراد برای به کارگیری انرژی پاک است. این هواپیما در ۱۷ شهر جهان از جمله هفت شهر آمریکا توقف داشته است. به گفته ی پیکارد، این هواپیمای خورشیدی کاملا بی نقص می باشد و از تلاش های بسیار زیاد مهندسان پرواز تشکر نمود.

مسئولان امارات نیز از ورود این هواپیمای خورشیدی به ابوظبی خرسند هستند و اعلام کردند کارشناسان اماراتی در حال بررسی و تحقیق، در مورد استفاده از این نوع هواپیماها و وسایل نقلیه دیگری که از انرژی خورشیدی استفاده می کنند، می باشند.

در طول مدت انجام ماموریت پرواز، سولار ایمپالس ۲ توانست رکورد ۱۱۷ ساعت و ۵۲ دقیقه پرواز مستمر را تنها با تکیه بر انرژی خورشیدی به ثبت برساند. این هواپیما همچنین تا ارتفاع ۸ هزار و ۶۳۴ متری اوج گرفته است. هم چنین این هواپیمای خورشیدی با پهنای بال ۴۲ متری، پهن تر از بوئنیگ ۷۴۷ می باشد، اما تنها ۲۳۰۰ کیلوگرم وزن دارد. سرعت این هواپیما درحدود ۷۰ کیلومتر در ساعت (۴۳ مایل بر ساعت) است، و دارای بیش از ۱۷ هزار سلول خورشیدی در داخل بال های هواپیما است.

طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان
ادامه مطلب

نظرات کاربران