hotel standardization

استانداردسازی صنعت هتل داری ایران مطابق با استانداردهای جهانی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۲ بهمن ۱۳۹۵

استانداردسازی صنعت هتل داری ایران مطابق با استانداردهای جهانی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، رئیس جامعه هتلداران کشور جمشید حمزه زاده پنجشنبه شب در همایش هتل داران در قشم با تاکید بر آسیب شناسی کاهش مسافران هتل ها و مرکزهای اقامتی کشور عنوان کرد: یکی از علت های این امر توسعه مرکزهای غیرمعتبر مانند اداره ها، مدرسه ها و خانه مسافرهاست که باید مدیریت شود تا از گردشگری ساماندهی شده، هدفمند و توسعه یافته برخوردار شویم.

حمزه زاده اظهار داشت: هم اکنون 2 هزار هتل و هتل آپارتمان در کشور فعالیت دارند که توسعه این صنعت در حد استانداردهای جهانی و الزامات جدید با هدف ارتقای خدمات و جلب رضایت گردشگران در دستور کار قرار دارد. برای دوره ای در زمینه توجه به این صنعت غفلت شد و کشورهای همجوار پیشرفت قابل توجهی کردند. لذا، برای رقابت با آن ها اعمال استانداردهای جدید پیگیری می شود و اقداماتی در زمینه آموزش، درجه بندی، نرخ گذاری و فناوری اطلاعات در حال انجام است.

رئیس جامعه هتلداران کشور افزود: با توجه به رویکرد دولت تدبیر و امید مذاکراتی نیز با سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز جهت واگذاری تصدی گری امور به بخش خصوصی در حال نهایی شدن است که امید می رود تا پایان سال جاری به سرانجام برسد. تاکنون احداث هتل ها و سایر تاسیسات گردشگری بدون نیازسنجی انجام شده و این امر جدی گرفته نمی شد. اما هم اکنون با همکاری سازمان میراث فرهنگی در این زمینه نیز اقداماتی در حال انجام است. چرا که با توجه به محدودیت منابع و زمان، باید سرمایه ها به سمت مناسبی سوق یابد.

مشخصات فنی هواپیماهای خریداری شده ی هما از بوئینگ
ادامه مطلب

حمزه زاده با تاکید بر آسیب شناسی کاهش مسافران هتل ها و مرکزهای اقامتی کشور گفت: یکی از علت های این امر توسعه مرکزهای غیرمعتبر مانند اداره ها، مدرسه ها و خانه مسافرهاست که باید مدیریت شود تا از گردشگری ساماندهی شده، هدفمند و توسعه یافته برخوردار شویم.

وی در ادامه با اشاره به قشم به عنوان یکی از مقصدهای اصلی گردشگری با جاذبه های دریایی، طبیعی و فرهنگی افزود: باید با تمهیداتی نسبت به معرفی هرچه بیشتر این جزیره و توسعه گردشگری آن اقدام شود چرا که با جاذبه های متنوع می تواند به عنوان قطب بوم گردی کشور باشد.

نظرات کاربران

  1. اینجانب مدیر و مالک اقامتگاه سنتی گلشن واقع در بافت قدیم شیراز هستم.
    در مورد استاندارد سازی ما نیاز به حمایت مالی از طرف جامعه هتلداران داریم که تا بحال هیچگونه پشتیبانی دریافت نکردیم

  2. با عرض سلام و تقدیر از زحمات، اینجانب بعنوان تامین کننده منسوجات هتلی و نماینده یک برند اروپایی از تصمیم‌گیری فوق بسیار خوشنودم، امیدوارم قدمهای سریع در جهت اجرایی شدن این مهم برداشته شود، ضمنا از مدیران شرکت سفرمی و سایت زیباتون تشکر کرده و آمادگی خود را جهت همکاری اعلام میدارم، فقط هر چه گشتم گزینه تماس با ما را پیدا نکردم، آرزوی موفقیت.