هواپیمای مناسب پروازهای داخلی

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۱ آذر ۱۳۹۵

هواپیمای مناسب پروازهای داخلی

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، برخی از کارشناسان صنعت هوایی معتقدند؛ خرید هواپیما از روسیه بازار رقابتی میان ایرباس و بوئینگ برای فروش هواپیما به ایران را داغ می‌کند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از مذاکره ایرلاین‌ها برای خرید هواپیمای «سوخو ۱۰۰ » طی هفته جاری خبر داد و گفت: شرکت سازنده سوخو ۱۰۰، سه ‌شنبه ی این هفته محصول خود را به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی معرفی می‌کند و پس از برگزاری دِمو (نسخه نمایشی) قرار است ایرلاین‌ها مذاکراتی برای خرید این هواپیمای روسی داشته باشند.

اسعدی اظهار داشت: خرید هواپیمای سوخو ۱۰۰ برای ایرلاین‌ها به عنوان یک گزینه مطرح است و شرکت‌های هواپیمایی با توجه به شرایط و امتیازات این هواپیما پس از معرفی آن در روز سه‌شنبه، تصمیمات لازم را می‌گیرند.

در حالی ایرلاین‌های داخلی به فکر خرید هواپیمای سوخو از روسیه افتاده‌اند که پیش از این چشم به مذاکره نهایی با ایرباس و بوئینگ دوخته بودند.

ظاهرا اتفاقات اخیر در حوزه اقتصادی و سیاسی که ورود هواپیمای ایرباس و بوئینگ را با اما و اگر روبه‌رو کرده است ایرلاین‌های داخلی بهترین گزینه ی پیش روی خود را «سوخوی روسیه» می‌دانند.

برخی از کارشناسان و تحلیلگران صنعت هوایی کشور بر این باورند که مذاکره با روسیه و خرید هواپیما از این کشور باعث رقابت با سایر سازندگان هواپیما در جهان خواهد بود؛ در همین راستا کمپانی‌های بزرگ سازنده هواپیما برای اینکه بازار ایران را از دست ندهند، فشار بسیاری به آمریکا برای فروش هواپیما به ایران خواهند آورد.

رفع ممنوعیت پرواز به ترکیه
ادامه مطلب

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، «سوخو سوپرجت 100 » یک هواپیمای مسافربری جت منطقه‌ای در دسته ۷۵ تا ۹۵ صندلی است. توسعه ی طرح ساخت هواپیما از سال ۲۰۰۰ در بخش هواپیماهای مسافربری شرکت روسی سوخو با همکاری بوئینگ به عنوان همکار اصلی شروع شد. اولین پرواز این هواپیما در ۱۹ می ۲۰۰۸ و اولین پرواز مسافربری تجاری آن توسط خط هوایی آرماویا از ایروان به مسکو در سال 2011 صورت گرفت.

نظرات کاربران