tehran

افزایش درآمدزایی تهران از طریق استانداردسازی تاسیسات گردشگری

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۱۵ آبان ۱۳۹۵

افزایش درآمدزایی تهران از طریق استانداردسازی تاسیسات گردشگری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از ایسنا، رئیس جامعه تورگردانان ایران از تفاهم با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای استانداردسازی و ایجاد تسهیلات گردشگری در کلان شهر پایتخت خبر داد.

به گفته ی ابراهیم پورفرج، این تفاهم از آن جهت با استان تهران صورت گرفته که پیش تر، همکاری های مثبتی از طریق وزارت خارجه، فرودگاه امام خمینی (ره) و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران برای استانداردسازی سالن ویزا در این فرودگاه بین المللی آغاز شده بود. دپارتمان ویزا در این فرودگاه بسیار محدود بود اما اکنون سالنی به آن اختصاص پیدا کرده که تمام تجهیزات در دسترس گردشگران و مسافران خارجی است. این اقدام سرعت صدور ویزا را تا ۵۰ درصد افزایش خواهد داد.

رئیس جامعه تورگردانان ایران درباره تفاهمنامه جدیدی که با استان تهران بسته شده است، افزود: تهران ویترین کشور است و باید استانداردها و تسهیلات لازم را به بهترین شکل ممکن یا دست کم نزدیک به استانداردهای جهانی در اختیار گردشگران قرار دهد به همین دلیل تفاهم شد تا با همکاری این اداره کل صفر تا صد امکانات و تسهیلات مورد نیاز گردشگری از فرودگاه تا داخل شهر تامین شود. پور فرج اظهار کرد: “ما تصمیم داریم، فرودگاه که مبدا ورود گردشکران به ایران است را تجهیز کنیم و هر آنچه گردشگر نیاز دارد در اختیارش قرار دهیم. در جاده منتهی به تهران همچنین مبادی شهری، ایستگاه هایی را برای توقف وسایل نقلیه مورد استفاده گردشگران ایجاد کنیم. مجوزهای این دستگاه ها را با همکاری پلیس تقویت کنیم تا آن ها با قوانین سلیقه یی دچار چالش و محدودیت نشوند و در ادامه کیفیت هتل ها و رستوران ها را ارتقا بخشیم.”

بیشترین پروازها از کدام فرودگاه انجام شده است؟
ادامه مطلب

پورفرج گفت: “همچنین بازارچه های صنایع دستی پایتخت را تقویت کنیم تا بخشی از خرید گردشگران به تهران منتقل شود و از سوی دیگر کیفیت بازدید در اماکن تاریخی و سایت های گردشگری موجود در این شهر را ارتقا دهیم و معضلات حمل و نقل گردشگران را کمتر کنیم. در مقابل ما هم می توانیم زمان ایستایی گردشگران خارجی را در تهران افزایش دهیم. اینها تعهداتی است که برای دو طرف تفاهمنامه یعنی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران و جامعه تورگردانان ایران تعیین شده است.”

در انتها وی تصریح کرد، تمام این اقدامات سطح درآمدزایی تهران را از صنعت گردشگری افزایش خواهد داد.

نظرات کاربران