میانگین سنی ناوگان هوایی کشور

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۴ آذر ۱۳۹۵

میانگین سنی ناوگان هوایی کشور

به گزارش ایسنا، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: خرید ناوگان جدید هوایی برای کشور ضروری است چرا که با توجه به اعمال تحریم‌ها متأسفانه سن ناوگان هوایی کشور بالا و نزدیک به ۲۳ سال است.

مقصود اسعدی سامانی در گفت‌وگو با ایسنا، میانگین سنی ناوگان هواپیمایی کشور را بالا خواند و افزود: با توجه به اینکه صنعت هواپیمایی مورد تحریم‌های ظالمانه واقع شد، به همین دلیل میانگین سنی هواپیماهای ما حدود ۲۳ سال است.

وی خرید هواپیماهای نو و افزوده شدن آن‌ها به ناوگان را یک اتفاق مثبت دانست و اظهار کرد: قطعاً  هواپیماهای جدید باید رده سنی کمتری داشته باشند البته این نوع هواپیماها نیز دست‌دوم هستند اما مدنظر دولت این است که حداکثر سنی هواپیماهای خریداری‌ شده ۱۶ سال باشد.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار داشت: طبیعتاً با خرید هواپیماهای تازه تعدادی از هواپیماها از رده خارج می‌شوند و در حال حاضر نیز  بالغ ‌بر ۱۰۰ فروند از هواپیماهای ما به دلیل کمبود قطعات زمین‌گیر هستند.

به گزارش ایسنا سامانی برجام را در ایجاد برخی گشایش‌های لازم در صنعت هوایی بسیار مؤثر خواند و گفت: با توجه به اینکه صنعت هوایی کشور ما مورد تحریم قرارگرفته بود بعد از برجام طبعاً گشایش‌هایی رخ داد که باعث شد ارتباط شرکت‌های هواپیمایی با کشورهای دیگر برقرار شود، لذا در برخی از موارد تحریم قطعات و برقراری ارتباط و تعمیر موتور هواپیماها و برخی از تسهیلات مربوط به سوخت‌ها فراهم ‌شده است.

مرگ مهماندار ایرلاین امارات در پی سقوط از درب خروجی بوئینگ 777
ادامه مطلب

نظرات کاربران