برترین مقاصد گردشگری یورومانیتور

معرفی برترین مقاصد گردشگری توسط یورومانیتور

کل : 0

میانگین : 0

در گزارش ارائه شده توسط یورومانیتور برترین مقاصد گردشگری دنیا معرفی گردید. در این میان مقاصد گردشگری آسیایی از مقاصد اروپایی پیشی گرفتند و ۶ شهر آسیایی در میان ۱۰ شهر برتر گردشگری دنیا قرار گرفت.

به گزارش روزنامه ی دنیای اقتصاد، به نقل از امیر شاملویی، موسسه معتبر تحقیقاتی یورومانیتور در تازه‌ترین گزارش خود به بررسی ۱۰۰ شهر برتر مقصد سفر در جهان پرداخته و علاوه‌بر معرفی این شهرها به روند توسعه توریستی این شهرها و مسائل مهم منطقه‌ای در این حوزه اشاره داشته است.

۱۰  مقصد برتر گردشگری در دنیا

در میان ۱۰ مقصد برتر گردشگری براساس آمارهای سال ۲۰۱۵، شهرهای آسیایی هنگ‌کنگ، بانکوک، سنگاپور، ماکائو، دبی و کوالالامپور دیده می‌شوند.

هنگ‌کنگ به‌عنوان محبوب‌ترین شهر سفر در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵، در سال ۲۰۱۴ پذیرای ۸/ ۲۷ میلیون گردشگر بوده و به‌رغم افت ۴ درصدی و جذب ۷/ ۲۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۵، همچنان در صدر باقی‌مانده است.

بانکوک نیز که در سال ۲۰۱۴ در رتبه دوم جذب گردشگر قرار داشته، در سال ۲۰۱۵ با رشد چشمگیر ۱۰درصدی توانسته است بیش از ۷/ ۱۸میلیون گردشگر به خود جذب کند.

لندن در این لیست با جذب بیش از ۵/ ۱۸ میلیون گردشگر در سال توانسته است رده سوم مقاصد محبوب را به خود اختصاص دهد. سنگاپور، پایتخت کشور سنگاپور توانسته است با جذب حدود ۸۷/ ۱۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۱۵ به رتبه چهارم دست پیدا کند. پاریس با ۱۵ میلیون گردشگر ورودی رتبه ی پنجم را به خورد اختصاص داد.

ماکائو است که بیش از ۳/ ۱۴ میلیون گردشگر در سال داشته است در رتبه ششم قرار گرفت.

رتبه هفتم در اختیار دبی است که در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال ۲۰۱۴ رشدی ۸ درصدی را در جذب گردشگر تجربه کرده و در سال ۲۰۱۵ میزبان ۲/ ۱۴ میلیون توریست بوده است.

پس از دبی، استانبول قرار دارد که پیش از اوج‌گیری تنش‌ها در این کشور در سال ۲۰۱۶، توانسته بود با جذب ۴/ ۱۲ میلیون گردشگر جایگاه شایسته‌ای در مقاصد گردشگری جهان داشته باشد.

نیویورک نیز با کسب جایگاه نهم در این فهرست تنها شهر آمریکای شمالی در این لیست است که به‌رغم رشد ۶/ ۰ درصدی در جذب گردشگر در سال ۲۰۱۵ یک رتبه تنزل یافته است و جالب اینکه جای خود را به استانبول داده بود.

حالا این شهر می‌تواند در سال جدید با توجه به اتفاقات ترکیه جای خود را پس بگیرد؛ با این‌همه باید توجه داشت که همین اتفاق ممکن است در پی سیاست‌های ضدمهاجرت و گردشگری ترامپ برای نیویورک بیفتد و این شهر جایگاه خود را از دست بدهد.

در نهایت رتبه دهم در فهرست یورومانیتور به پایتخت مالزی یعنی شهر کوالالامپور تعلق گرفته است که بیش از ۱۵/ ۱۲ میلیون گردشگر را در سال ۲۰۱۵ به خود جذب کرده بود.

نظرات کاربران