travel

رشد پرشتاب صنعت گردشگری و آثار چشم گیر آن بر توسعه ی اقتصادی

کل : 0

میانگین : 0

رشد پرشتاب صنعت گردشگری و آثار چشم گیر آن بر توسعه ی اقتصادی 

به گزارش”توریسم آنلاین”، مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری علی باقر نعمتی ‌زرگران گردشگری را صنعتی نوپا اما پویا می داند. به گفته ی وی ایران ۱۰ درصد جاذبه‌های گردشگری دنیا را در اختیار دارد. از آنجاییکه با ورود هر ۷ گردشگر یک شغل برای کشور ایجاد می‌شود، نعمتی زرگران افزود، صنعت گردشگری با چنین ابعادی علاوه بر نقش و سهم در حوزه اقتصادی، آثاری نیز در حوزه اجتماعی، سیاسی و فرهنگی دارد، تولید ثروت، اشتغال و… از آثار اجتماعی گردشگری هستند که در حاشیه عوامل اقتصادی قرار گرفته‌اند.

با توجه به اظهارات مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری به نقل از گزارش توریسم آنلاین، با توجه به اینکه سهم ایران از بازار گردشگری در دنیا کم است، باید اقداماتی در زمینه‌ی توسعه ی گردشگری صورت می‌گرفت لذا دولت تدبیر و امید، عزم جدی برای توسعه‌ی صنعت گردشگری دارد و در این راه تلاش‌های مستمری را انجام می‌دهد. درآمدزایی، استفاده از ظرفیت‌های گردشگری و توسعه مناسبات با دیگر کشورها از راه‌های جذب گردشگران خارجی است و بخشی از اقدامات دولت یازدهم در این موضوع است.

به گزارش”توریسم آنلاین”، مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری با اشاره به نقش مشهد در حوزه گردشگری، به ویژه گردشگری زیارتی، عنوان کرد، جایگاه فرهنگی خراسان به عنوان دروازه شرقی فلات بزرگ ایران با هیچ جایی قابل مقایسه نیست و در این زمینه مشهد به دلیل وجود مرقد امام رضا(ع) در حوزه گردشگری زیارتی قدمتی چند صد ساله دارد.

به گفته ی نعمتی زرگران مدیرکل بازاریابی و تبلیغات گردشگری، سفره ایرانی دارای مفهومی فرهنگی است و ریشه در اعتقادات و باورهای ایرانیان دارد و از جهت اقتصادی نیز دارای ظرفیت بزرگی است، سازمان میراث فرهنگی تلاش می‌کند از غنای عظیم سفره ایرانی و سابقه طولانی فرهنگ غذایی کشورمان، به عنوان جاذبه گردشگری نهایت استفاده را ببرد. باید شاخص‌ترین غذاها در نمایشگاه‌های بین‌المللی عرضه شوند و آشپزهای برتر نیز در این جشنواره‌ها حضور داشته باشند.

 

نظرات کاربران