ورود دومین هواپیمای ایرباس تا هفته آینده

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، به نقل از فرهاد پرورش مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما»، دومین هواپیمای ایرباس تا هفته ی آینده به ایران وارد می شود.

با استناد بر گزارش خبرنگار تین‌نیوز، مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران فرهاد پرورش در همایش دستاوردهای برجام در خصوص چالش‌ها و تنگناهای ناشی از تحریم اظهار داشت: صنعت هوائی، به علت این‌که صنعتی وابسته است تحریم‌ها روی این صنعت تاثیر بسیاری داشت.

به گفته ی پرورش: درج نام «هما» در لیست شرکت‌های مهندسی اداره خزانه‌داری آمریکا، بلوکه شدن حساب‌های فروش بلیط مسافر و بار در خارج از کشور، تعلیق هما در یاتا و عدم امکان فروش بلیط مسافر و بار توسط آژانس‌های طرف قرارداد، انسداد حساب‌های مالی هما، معضل انتقال ارز، عدم همکاری مراکز تعمیراتی در خارج از کشور، تشدید محدودیت‌های گمرکی بخشی از مشکلات شرکت هواپیمائی هما در زمان تحریم ها بود.

مدیرعامل هما با بیان این‌که «در زمان تحریم‌ها در برخی از موارد ناچار بودیم که بعضی از قطعات هواپیما را تا 300 درصد بالاتر از قیمت واقعی خریداری کرده و به کشور وارد کنیم»، افزود: اما خوشبختانه بعد از تحریم‌ها بخشی از این مشکلات حل شده و توانسته‌ایم بدون هیچ واسطه‌ای قطعات هواپیما را وارد کنیم.

پرورش با اشاره به این‌که هواپیمائی جمهوری اسلامی ایران یک سال قبل از اعلام برجام مذاکرات خود با ایرباس را آغاز کرده بود، گفت: در سفر آقای روحانی به فرانسه تفاهم‌نامه خرید هواپیما به امضا دو طرف رسید که در راستای قرار داد خرید 100 فروند ایرباس، چندی پیش اولین فروند هواپیمای برجامی وارد کشور شد و به احتمال زیاد هفته آینده دومین هواپیمای ایرباس وارد کشور خواهد شد.

محدودیت های سفرهای خارجی و داخلی در کرونا
ادامه مطلب

فرهادی اظهار داشت: تا قبل از پایان سال 2 فروند هواپیما وارد کشور خواهد شد، و در سال 2017، پنج فروند هواپیمای دیگر به ناوگان هوائی هما افزوده خواهد شد.

نظرات کاربران