نمایشگاه بین المللی گردشگری

برگزاری دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری با حضور 21 کشور

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۷ بهمن ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از میراث آریا، دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 18 تا 21 بهمن با حضور شرکت ها و بخش خصوصی گردشگری 21 کشور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می شود.

نشست رسانه ای دهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته 16 بهمن با حضور مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری، فرهاد امینیان مدیر اجرایی نمایشگاه، پوریا سوری مدیرکل مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و خبرنگاران رسانه های مختلف برگزار شد.

معاون گردشگری مرتضی رحمانی موحد در این نشست با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه عنوان کرد: «یکی از هدف گذاری های اصلی ما در حوزه گردشگری که معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری کشور است در برگزاری نمایشگاه گردشگری تحقق می یابد».

این نمایشگاه فرصتی است برای گردهمایی و شناخت فعالان عرصه گردشگری با یکدیگر. نمایشگاه دهم با شعار “ایران رامتفاوت ببینیم” در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برپا خواهد شد.

وی افزود: «تمرکز ما در این نمایشگاه متنوع کردن حضور بخش خصوصی بوده است و، با توجه به محدودیت های موجود در فضا، تلاش کرده ایم تا حد امکان این هدف محقق شود. نمایشگاه دهم از نظر کیفی و کمّی رشد داشته است.»

در سالنِ 38 نمایشگاه، معرفی ایران به صورت 7 منطقه مورد توجه قرار می گیرد و مشارکت بین استان ها در این سالن به چالش کشیده می شود.

به نقل از میراث آریا، وزرای گردشگری کشورهای عراق، افغانستان، لبنان، زیمباوه، آفریقای جنوبی و هیأت هایی از کشورهای ترکیه و روسیه در مراسم افتتاح این نمایشگاه حضور خواهند داشت. همچنین ممکن است هیأت هایی نیز از کشورهای سوئیس و قزاقستان در مراسم افتتاحیه حضور داشته باشند.

سخنرانی مسعود سلطانی‌فر در مراسم روز جهانی گردشگری
ادامه مطلب

سیاست گذاری و ریل گذاری نمایشگاه بین المللی گردشگری در مسیر درستی قرار گرفته است، اما همچنان نیازمند استفاده از تجربه موفق سایر کشورها در زمینه برگزاری نمایشگاه های گردشگری هستیم.

معاون گردشگری، با تأکید بر اینکه نمایشگاه گردشگری باید از سطح منطقه ای به بین المللی سوق پیدا کند، تصریح کرد: «در نمایشگاه دهم که با حضور 21 کشور از کشورهای هدف گردشگری برگزار می شود، به برگزاری یک نمایشگاه بین المللی نزدیک شده ایم.»

نظرات کاربران

  1. سلام..ارزش و اعتبار یه نمایشگاه بین المللی به شرکت کنندگان و بازدید کنندگان داخلی و مخصوصا” خارجی اون نمایشگاه بستگی داره، نمایشگاههای ما و مخصوصا” گردشگری چند سالیه روندی رو به رشد رو داره طی میکنه، اما خیلی خیلی جای پیشرفت داره ، باید مردم ما با استقبال و بازدید از این نمایشگاه و نمایشگاههای دیگه و حضور در غرفه کشورهای دیگه ، اونارم راغب کنن که سالهای دیگه با شور و شوق بیشتری حضور داشته باشن و حتی در داخل کشورشون هم تبلیغ حضور گرم بازدید کنندگان ایرانی رو بکنن، صدا و سیما هم با انعکاس حضور پرشور ما سبب بشه تا کشورهایی که تا الان حضور نداشتن ، راغب بشن بیان و حضور داشته باشن…گردشگری الان دیگه یه صنعت پول ساز شده ، کشور عزیز ما پتانسیل زیادی برای جذب گردشگر خارجی و حتی داخلی رو داره ، فقط باید با برنامه ریزی و سرمایه گذاری اونو رشد بدن..با تشکر