iran-and-thailand

گسترش همکاری های گردشگری ایران و تایلند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۹ مهر ۱۳۹۵

گسترش همکاری های گردشگری ایران و تایلند

رییس جمهور ایران اعلام کرد، توسعه‌ی ارتباطات ناوگان هوایی می تواند به توسعه‌ی متوازن همکاری ها در حوزه‌ی گردشگری کمک کند.  به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، جمهوری اسلامی ایران و تایلند برای آغاز فصل تازه ای را در روابط دو کشور اعلام آمادگی کردند و قصد دارند یکدیگر را در دستیابی به بازارهای شرق آسیا و منطقه غرب و مرکزی آسیا و در نهایت اروپا، یاری دهند.

دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه در نشست مشترک هیات های عالی رتبه ایران و تایلند در بانکوک اظهار کرد: امروز اراده دو دولت، توسعه روابط دوجانبه در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی است.

iran-and-thailand

به نقل از روزنامه‌ی دنیای اقتصاد، رییس جمهوری خطاب به ‘پرایوت چان او چا’ نخست وزیر تایلند اظهار داشت: تایلند می تواند پلی برای ارتباطات اقتصادی ایران در منطقه شرق آسیا باشد و ایران نیز با زیرساخت های مناسب در حوزه بنادر و کریدورهای حمل و نقل ریلی میان جنوب و شمال، همچنین به عنوان با ثبات ترین و امن ترین کشور منطقه و در قلب بازاری ۴۰۰ میلیون نفری بهترین دروازه برای توسعه روابط تجاری شرق اسیا و تایلند با منطقه، آسیای میانه، قفقاز و اروپا است. دکتر روحانی با اشاره به ضرورت بهره گیری از فرصت های برجام برای بهره گیری کامل از ظرفیت های گسترده همکاری دو کشور، تصریح کرد: توسعه و تحکیم روابط دوجانبه میان ایران و تایلند هم تامین کننده منافع دو ملت و هم مکمل همکاری های منطقه ای است. رییس جمهوری تقویت همکاری های بانکی میان دو کشور را برای گسترش همکاری های اقتصادی ضروری خواند و گفت: برای اجرای قراردادهای جدید اقتصادی، گام های نخست را برداشته ایم و باید خود را برای آغاز تجارت ترجیحی آماده کنیم.

نگاهی به اخبار صنعت هوایی در هفته ی گذشته
ادامه مطلب

رییس جمهوری، تسهیل در فعالیت بخش های خصوصی دو کشور را در توسعه و ارتقاء سطح همکاری های مشترک بسیاراثرگذار دانست و گفت: دو کشور می توانند در بخش های مرتبط با نفت، گاز و پتروشیمی، شیلات، راه سازی، تولید قطعات خودرو، کشاورزی و مبادلات محصولات باغی و زراعی همکاری و سرمایه گذاری کنند. دکتر روحانی با اشاره به برگزاری نشست روز شنبه فعالان بخش خصوصی دو کشور در بانکوک، تکرار این جلسات را در توسعه و تعمیق همکاری ها ارزشمند برشمرد و تاکید کرد که دولت ایران از توسعه همکاری های بخش خصوصی دو کشور حمایت می کند.

رییس جمهور به برقراری مجدد پرواز میان دو کشور ایران و تایلند اشاره کرد و گفت: توسعه ارتباطات ناوگان هوایی می‌تواند به توسعه متوازن همکاری ها در حوزه گردشگری کمک کند. دکتر روحانی در ابتدای این نشست نیز با قدردانی از برنامه ریزی مناسب تایلند برای برگزاری دومین اجلاس سران مجمع گفت و گوی ‏همکاری های آسیا، اظهار امیدواری کرد که این اجلاس سرآغاز توسعه سریع تر روابط آسیا – آسیا باشد.

“پرایوت چان او چا” نخست وزیر تایلند نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه باید صفحه جدیدی در روابط دو کشور گشود، تصریح کرد: دولت تایلند برای توسعه و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران عزم راسخ دارد. وی با اشاره به شش دهه روابط دیپلماتیک تهران – بانکوک، میزبانی از رییس جمهوری و هیات ایرانی را افتخار بزرگی برای تایلند برشمرد و گفت: باید ظرفیت های همکاری را هر چه سریعتر فعال کنیم، ما برای ارتقاء سطح روابط در همه حوزه ها کاملا آماده ایم و از مشارکت شرکتهای ایرانی در پیشبرد پروژه ها در تایلند استقبال و همزمان شرکتهای تایلندی را به مشارکت در پروژه های ایران تشویق می کنیم. وی افزود، ایران می تواند پیوند دهنده تایلند با منطقه مرکزی و غرب آسیا و اروپا، و تایلند نیز می تواند مرکزی برای پیوند ایران با شرق آسیا شود. «پرایوت چان او چا» همچنین بر ضرورت اجرای سریع و کامل همه توافقات میان دو کشور تاکید کرد و افزود: روابط دو کشور باید در حوزه های فرهنگی، آموزشی و علمی هم همپای با حوزه های سیاسی و اقتصادی توسعه یابد.

ابلاغ بخشنامه ای جدید به شرکت های هواپیمایی
ادامه مطلب

 

نظرات کاربران