فرودگاه کیش

جابجایی بیش از ۱۷۸ هزار مسافر در خردادماه از فرودگاه کیش

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: یکشنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۶

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، خردادماه امسال بیش از ۱۷۸ هزار مسافر از فرودگاه کیش جابجا شده اند.

به گزارش تین نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل فرودگاه بین‌المللی کیش خبر داد که ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش با ظرفیت پذیرش سالانه بیش از ۴ میلیون مسافر تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

عزت الله محمدی مدیرکل فرودگاه بین المللی کیش به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: تعداد اعزام و پذیرش مسافر در خرداد ماه سال ۹۶، ۱۷۸ هزار و ۲۷۹ نفر بوده است که از این تعداد مسافر، ۱۷۴ هزار و ۵۷۴ نفر در پروازهای داخلی و‌ ۳ هزار و ۷۰۵ نفر در پروازهای خارجی تردد داشته‌اند.

وی ادامه داد: تعداد پروازهای انجام شده در این ماه نیز ۱۵۹۴ پرواز بوده است که تعداد ۱۰۲ پرواز در مسیر کیش به دبی و بالعکس انجام شده است .

محمدی با اشاره به افزایش تقاضای پروازی از استان‌های مختلف به مقصد کیش در خصوص بهره برداری از ترمینال جدید فرودگاهی کیش نیز گفت: ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی کیش با ظرفیت پذیرش سالانه بیش از ۴ میلیون مسافر تا سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: ساخت ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی جزیره از آبان سال ۹۲ در زمینی به وسعت ۹۰ هزار متر مربع آغاز شده است و به احتمال زیاد تا شهریور سال ۹۷ به پایان می‌رسد .

به گزارش تین نیوز، به نقل از محمدی: روند ساخت این ترمینال تاکنون بیش از ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در حال حاضر در مرحله اجرای عملیات نازک کاری و خرید و نصب تجهیزات برقی، مکانیکی و فرودگاهی است .

مدیرکل فرودگاه بین‌المللی کیش افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در فرودگاه بین المللی کیش را یکی از مهم‌ترین اقدامات زیر ساختی در جهت توسعه گردشگری دانست و افزود: ترمینال جدید فرودگاه کیش پس از فرودگاه امام خمینی دومین ترمینال بزرگ فرودگاهی کشور است که ظرفیت پذیرش سالانه گردشگران در جزیره کیش را به ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار گردشگر افزایش خواهد داد .

وی توضیح داد که در ساخت این ترمینال ۲۲ کانتر برای پروازهای داخلی و ۱۲ کانتر نیز برای پروازهای خارجی پیش‌بینی شده است.
http://credit-n.ru/zaymyi-next.html

نظرات کاربران