بیمه سفر

بیمه ی سفر

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: چهارشنبه, ۴ اسفند ۱۳۹۵

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر به نقل از خبرگزاری مهر، سرپرست شعبه تخصصی گردشگری یکی از شرکت های بیمه عنوان کرد: از حدود 8 سال پیش به صورت تخصصی وارد صنعت گردشگری شدیم هدف این بود که فرهنگ سازی برای بیمه شدن مسافرانی که به خارج از کشور می روند انجام شود. تا چند سال پیش بیمه مسافران به ندرت انجام می شد و تنها در حوزه سفر به کشورهای عضو شینگن اجبار بود که هر مسافری باید بیمه نامه داشته باشد. همان موقع یک شرکت غیرایرانی بود که بیمه مسافرت را انجام می داد اما خدمات خوبی برای مسافران ایرانی در سایر نقاط جهان نداشت. تا اینکه با یک شرکت بیمه رسان همکاری کرده و این بار خودمان بیمه گر شدیم.

اکنون مسافران را در تمام نقاط جهان تحت پوشش قرار می دهیم و دیگر لازم نیست مسافر با خود پول اضافه برای خطرات احتمالی حمل کند. بلکه آن پول را تنها برای لذت و تفریحش در سفر خرج می کند. در حال حاضر ما بیماران را در مقصد، تحت پوشش بیمه قرار می دهیم. یعنی اگر برای مسافر اتفاقی بیفتد، بیمارستان هزینه سنگینی دریافت می کند در این مواقع نیازی نیست که بیمار هزینه پرداخت کند. این طور نیست که ما با تعداد محدودی بیمارستان در چند کشور قرارداد بسته باشیم بلکه کمک رسان بیمه با هر بیمارستانی لینک شده و هزینه را به آن ها می دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دنیای سفر، تعرفه ی بیمه ها در حال حاضر برای کشورهای حوزه شینگن از حدود 20 هزار تومان تعرفه شروع می شود تا سالیانه یک تا دو میلیون تومان. اما این تعرفه برای کشورهای آسیایی ارزان تر است. پوشش های آن هم از ده هزار یورو شروع می شود.

افزایش آگاهی مردم نسبت به پروازهای چارتری
ادامه مطلب

به نقل از یگانه پور، افراد اگر از طریق آژانس بیمه شوند، تعرفه بیمه برایشان ارزان تر تمام می شود تا اینکه شخصا از طریق سایت اقدام کنند.

این کارشناس بیمه گفت: مسافران در سفر، هم بیمه حوادث می شوند و هم بیمه درمان و سرقت مدارک. اما درحال حاضر هنوز تدبیری برای گم شدن پول مسافران اندیشیده نشده است. چون نمی توان حساب کرد که مسافر چه میزان پول با خود برده و یا چقدر از آن گم شده است و مهمتر اینکه نمی توان این ادعا را ثابت کرد.

وی در پاسخ به اینکه بیشترین میزان پرداخت خسارت به مسافران کدام کشورها بوده توضیح داد: در مسیر ترکیه خسارت زیادی داده و ضرر کرده ایم. بیشتر حوادث در این کشور پیرامون استفاده از سرسره های آبی و تفریحات دیگر بوده است. بیشترین مواردی که افراد از خدمات بیمه استفاده می کنند درباره حوادث، بیماری ها و مسمومیت هاست. غیر از حوادث در ترکیه، مسمویت ها در تایلند بیشترین اتفاقات بوده است. البته مواردی مانند سکته و گرفتگی قلب هم زیاد داشتیم.

یگانه پور درباره بیشترین مبلغ پرداخت حق بیمه نیز گفت: یک مورد انجام عمل قلب باز بود که 50 هزار یورو برای آن پرداخت شد، البته در بیمه های مسافرتی کسانی که از قبل بیماری داشته اند تحت پوشش نیستند. اگر سابقه بیماری داشته باشند تنها هزینه مراحل اورژانسی بیمار را می پردازیم.

وی بیان کرد: بیمه سفر زمانی برای افراد قابل استفاده است که بلیت سفر مسافر مهر زده و مسافر از کشور خارج شود.

یگانه پور استفاده از بیمه نامه توسط مسافران را فرهنگی دانست که در چند سال اخیر به خوبی جا افتاده است. او در این باره توضیح داد: مردم اوائل تصور می کردند که تعرفه بیمه، هزینه اضافی است اما زمانی که متوجه شدند خسارت ها پرداخت می شود، خودشان برای بیمه شدن اقدام کردند. ما در آینده نزدیک می خواهیم محصول ویژه و آفرهایی را نیز به بیمه شدگان در سفرها اختصاص دهیم.

نظرات کاربران