فروش بلیط هواپیما

شناسایی سایت های غیرمجاز فروش بلیط هواپیمایی

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۱ تیر ۱۳۹۷

سایت های غیرمجاز فروش بلیط هواپیما

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی اعلام کرد که لیست سایت هایی که مجاز به فروش بلیط هواپیما هستند در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت های هواپیمایی منتشر شده است و از مردم خواست تا بلیط خود را از مراکز مجازی که در لیست وجود دارند خریداری کنند .

اسعدی سامانی اعلام کرد که با توجه به اینکه شرکت های هواپیمایی موجود، کلاس نرخ های بلیط هواپیما را برای مسیرهای مختلف تعیین کرده اند ، این نرخ ها با ملاحظه ایام جاری دارای حداقل و حداکثر قیمت ها هستند . بنابر گفته ی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی ممکن است یک شرکت هواپیمایی برای مسیر تهران – مشهد چندین نرخ مختلف اعلام کنند که علت تفاوت این نرخ ها براساس روز، ساعت پرواز و عواملی دیگری می باشد .

اسعدی سامانی

خرید بلیط هواپیما در ایام تعطیل

دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی، آقای اسعدی سامانی خاطر نشان شد که با توجه به استقبال زیاد مردم برای خرید بلیت هواپیما در ایام تعطیل و روزهای پیک، سایت های فروش بلیط هواپیما از این موقعیت سوءاستفاده می کنند و بلیط ها را بسیار گران تر از نرخ واقعی آنها به فروش می رسانند .

اسعدی سامانی همینطور با بیان اینکه لیست سایت های مجاز برای فروش بلیط هواپیما در سایت سازمان هواپیمایی و انجمن شرکت های هواپیمایی منتشر شده است گفت: علاوه بر اینکه مردم می توانند سایت های مجاز را مشاهده کنند، می توانند فهرست حداقل و حداکثر نرخ های بلیط هواپیما را نیز مشاهده نموده و می توانند در صورت بالا بودن قیمت بلیط های هواپیما از حداکثر نرخ اعلامی، پیگیری های قانونی را انجام دهند .

میتسوبیشی مهمان تازه وارد ناوگان هوایی ایران
ادامه مطلب

وی با اشاره به سایت های غیرمجازی که در زمینه فروش بلیط هواپیما فعالیت دارند اظهار داشت که تاکنون 120 سایت غیرمجاز فروش بلیت هواپیما شناسایی شده و این لیست در اختیار مقامات قضایی قرار گرفته است . این افزایش قیمت ها بر خلاف قانون بوده و باید با متخلفان برخورد قانونی شود . انجمن شرکت های هواپیمایی تنها مسئولیت رصد اقدامات ایرلاین هارا به عهده دارند و ابزار نظارتی در اختیار آن ها قرار ندارد .

شناسایی سایت های مجاز فروش بلیط هواپیما

اسعدی سامانی در ادامه تاکید کرد که برخورد با ایرلاین های متخلف که در امر فروش بلیط هواپیمایی بیشتر از قیمت مصوب فعالیت دارند بر عهده ارگان های نظارتی مانند سازمان هواپیمایی کشور و سازمان حمایت از مصرف کنندگان می باشد .

در این میان نظارت های مقطعی بر روی قیمت های بلیط هواپیما در ایام پیک و منتهی به رویداد های مذهبی نباید منجر به فراموش کردن نظارت و رسیدگی دائم در افزایش قیمت بلیط ها در ایام دیگر شود .

نظرات کاربران