iran_air_airbus_a320

کدام شرکت هواپیمایی بیشترین تاخیر را در مهرماه داشته؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: پنجشنبه, ۲۰ آبان ۱۳۹۵

کدام شرکت هواپیمایی بیشترین تاخیر را در مهرماه داشته؟

به گزارش پایگاه خبری صنعت حمل و نقل کشور، در مهرماه امسال ۱۹ هزار و ۲۶ پرواز خروجی در فرودگاه‌های ایران برقرار شد که ۷ هزار و ۶۹ سورتی آن با تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر صورت گرفت. بنابر این گزارش شرکت هواپیمایی ایران‌ایر با تعداد ۲ هزار و ۳۰۳ پرواز بیشترین تاخیر را داشت و شرکت هواپیمایی پویا ایر نیز با ۵۶ پرواز رکورد کمترین تاخیر را به ثبت رساند.

به گزارش خبرنگار تین‌نیوز؛ اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی گروه آمارهای هوانوردی و فرودگاهی، تاخیر پروازهای برنامه‌ای مسافری در مهرماه امسال را بر اساس تفکیک شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد. براساس این آمار در مهرماه امسال ۱۹ هزار و ۲۶ پرواز خروجی صورت گرفته است که تعداد ۷ هزار و ۶۹ پرواز بیش از ۳۰ دقیقه تاخیر داشتند و مجموع تاخیرهای بیش از ۳۰ دقیقه این پروازها برابر با ۵۵۸ هزار و ۲۶۱ دقیقه بوده است.

در مهرماه امسال، شرکت هواپیمایی ایران‌ایر ۲ هزار و ۳۰۳ پرواز خروجی داشته که تعداد ۱ هزار و ۲۰۹ پرواز آن تاخیر داشته است. همچنین شرکت هواپیمایی ایرتور ۸۰۵ پرواز خروجی داشته که ۴۱۹ پرواز آن تاخیر داشته است.

شرکت هواپیمایی اترک ایر ۱۶۴ پرواز خروجی در مهرماه امسال برقرار کرده است که تعداد ۸۵ فروند آن‌ها با تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر مواجه شدند. لذا این سه ایرلاین ۵۲ درصد بیشترین پروازهای خروجی تاخیردار ۳۰ دقیقه و بیشتر نسبت به کل پروازهای خروجی انجام شده در مهرماه را به خود اختصاص دادند.

آتش گرفتن موتور شماره 2 هواپیمای اهواز به تهران
ادامه مطلب

همچنین شرکت هواپیمایی تفتان در مهرماه ۲ پرواز برقرار کرد که یک سورتی آن با تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه روبه‌رو شد. این ایرلاین با ۵۰ درصد دومین رتبه پروازهای خروج تاخیردار را ازآن خود کرد.

همچنین ۷۳۰ پرواز شرکت هواپیمایی آتا از مجموع ۱ هزار و ۶۴۰ پرواز خروجی آن در مهرماه تاخیردار محسوب می‌شوند. بر اساس آمار، شرکت‌ آتا با ۴۵ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر در پله سوم شرکت‌های هواپیمایی تاخیردار قرار گرفت.

شرکت هواپیمایی زاگرس یک هزار و ۵۱۹ پرواز خروجی برقرار کرد که ۶۲۴ فروند آن تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه داشتند. بنابراین، این هواپیمایی با ۴۱ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر در رتبه چهارم قرار گرفت.

شرکت هواپیمایی آسمان نیز از دو هزار و ۸۰۹ پرواز خروجی یک هزار و ۱۲۸ پرواز را با تاخیر برقرار کرد. این ایرلاین نیز با ۴۰ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر رتبه پنجم را به خود اختصاص داد.

همچنین هواپیمایی نفت ۱ هزار و ۲۳ پرواز خروجی داشت که ۳۷۷ پرواز آن تاخیر داشت. این آمار حاکی از ۳۷ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر بوده که آن را در رتبه ششم قرار می‌دهد.

هواپیمایی معراج از ۴۴۲ پرواز خروجی با ۱۵۹ پرواز تاخیری مواجه شد که با ۳۶درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر در رتبه هفتم قرار گرفت.
هواپیمایی قشم‌ایر نیز از یک هزار و ۴۷۸ پرواز خروجی تعداد ۴۸۲ پرواز را با تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه برقرار کرد. همچنین شرکت هواپیمایی تابان ۴۳۷ پرواز از مجموع یک هزار و ۳۴۱ پرواز با تاخیر بیش از یک دقیقه برقرار کرد. این دو ایرلاین به طور مشترک دارای ۳۳درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر بوده که در رتبه هشتم قرار گرفتند.

اعتبار بخشی هواپیمای A330 توسط سازمان هواپیمایی
ادامه مطلب

شرکت هواپیمایی کاسپین ۱ هزار و ۲۱۷ پرواز خروجی داشته که ۳۶۶ پرواز آن تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه داشتند. این ایرلاین با ۳۰ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر در رتبه نهم قرار گرفت.

شرکت هواپیمایی کیش‌ایر نیز از مجموع یک هزار و ۵۶۲ پرواز خروجی خود ۴۳۳ پروازش با تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه صورت گرفته است. این آمار ۲۸ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر را نشان می‌دهد که این هواپیمایی را در رتبه دهم قرار می‌دهد.

شرکت هواپیمایی ماهان با برقراری ۲ هزار و ۶۶۵ پرواز، تعداد ۶۰۹ پرواز آن با زمان تاخیر بیش از ۳۰ دقیقه صورت گرفتند. در حقیقت ۲۳ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر آن را در رتبه یازدهم قرار داد.

هواپیمایی پویا ایر ۵۶ پرواز خروجی داشت که ۱۰ پرواز آن تاخیر داشت. این آمار حاکی از ۱۸ درصد شاخص تاخیر ۳۰ دقیقه و بیشتر بوده که آن را در رتبه دوازدهم قرار می‌دهد و به نوعی پروازهای خروجی این شرکت هواپیمایی کمترین تاخیر را در میان ۱۵ ایرلاین داخلی داشته است.

نظرات کاربران

  1. آتا بیش از اینها تاخیر داشته بنده برای یک پرواز رفت و برگشت ۳ ساعته تجربه ۹ ساعت تاخیر را با آتا داشتم حالا حساب کنید!!!!!!!!!!!!!!