هواپیما-پرواز-ایرلاین-مدت پرواز-بلیط-بلیط هواپیما

چرا امروزه پروازها طولانی تر از قبل شده اند؟

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۵ مرداد ۱۳۹۵

آیا می‌دانستید که امروزه پرواز از نیویورک به مقصد هاستون و تگزاز یک ساعت طولانی تر از از همین پرواز در سال ۱۹۷۳ است؟ امروزه هواپیما‌ها این مسافت را در مدت زمان سه ساعت و پنجاه دقیقه طی می‌کنند و این درحالی است که در گذشته این مسافت در مدت زمان دو ساعت و سی و هفت دقیقه طی می‌شده. چه اتفاقی رخ داده است؟

چند فاکتور مهم در اینجا ایفای نقش می‌کنند. اول اینکه تراکم پروازی در زمین و آسمان موجب تاخیر پروازها می‌شود و این موضوع نیز نتیجه طراحی سیستم فرودگاهی است که پنجاه سال پیش طراحی شده است، یعنی زمانی که تعداد پروازهای ورودی و خروجی فرودگاه هابسیارکمتر از مقدار کنونی بوده است.

خلبان تجاری‌کریس کوک در مصاحبه با Travel + Leisure می‌گوید: زمان پرواز هواپیما از لحظه حرکت هواپیما به سمت جایگاه مسافران شروع شده و تا زمان کشیدن ترمزهای هواپیما برای توقف در فرودگاه مقصد و پیاده کردن مسافران احتساب می‌شود . تمام زمانی که هواپیما در خط پروازی منتظر مسافران می‌ماند نیز به عنوان زمان پرواز محسوب می‌شود.

جای تعجبی ندارد که تلاش برای کاهش هزینه ها تاثیز به سزایی در طولانی تر شدن زمان مسافرت‌های هوایی دارند. طبق فیلم منتشر شده توسط Business Insider « خطوط پروازی سالانه میلیون‌ها دلار از طریق پرواز با سرعت پایین‌تر صرفه‌جویی می‌کنند. از سال ۲۰۰۲ تا سال ۲۰۱۲ قیمت سوخت از ۰٫۷۰ دلار برای هر گالن به ۳ دلار برای هر گالن رسیده است. گزارش آسوشیتد پرس در سال ۲۰۰۸ نشان می‌دهد که شرکت هواپیمایی JetBlue با افزایش ۲ دقیقه برای هر پرواز حدود ۱۳٫۶ میلیون دلار صرفه‌جویی داشته است.

راه های پیشگیری از کرونا در سفر
ادامه مطلب

دلیل دیگر تاخیرهای پروازی عملی است که بلاک پدینگ (block padding) نام دارد یعنی بسته‌بندی و بارگیری به موقع بارها طبق زمان‌بندی پرواز , که خود دلیلی برای رسیدن به موقع هواپیما به مقصد است.بنابراین اگر در پروازی گفته می‌شود که زودتر رسیده‌اید این می تواند به این معنا باشد که بارگیری سریع به موقع انجام شده است.

نظرات کاربران