مقاصد برتر گردشگری دنیا

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۶ آذر ۱۳۹۵

مقاصد برتر گردشگری دنیا

به گزارش ایسنا، در فهرست ۱۰۰ مقصد برتر گردشگری، در میان ۹ شهر اول، ۵ شهر آسیایی و تنها ۳ شهر اروپایی هستند.

به نقل از ایسنا، رکوردداران این فهرست ١٠٠ تایی، چین با ۸ شهر، ایالات متحده آمریکا با ۷ شهر، ترکیه، هندوستان و تایلند هریک با ۵ شهر، ایتالیا با ۴ شهر، آلمان، امارات متحده عربی و فرانسه نیز هر کدام با ۳ شهر، و همچنین کشورهایی مانند اندونزی، کانادا، ویتنام، کره‌جنوبی، مکزیک، استرالیا، روسیه، تونس، لهستان، عربستان، بلغارستان، مصر، و اسپانیا هر یک با ۲ شهر قرار دارند.

کشورهایی که با یک شهر در این فهرست حضور دارند شامل هنگ کنگ، سنگاپور، انگلستان، ماکائو، تایوان، جمهوری چک، هلند، اتریش، پرو، ژاپن، آفریقای جنوبی، مجارستان، قطر، کنیا، ایرلند، بلژیک، پرتغال، آرژانتین، جمهوری دومینیکن، رومانی، کامبوج، بحرین، آندورا، سوئیس، فیلیپین، مراکش، برزیل، اردن و اوکراین می باشند.

این در حالی است که در سال‌های قبل، شهرهایی چون واشنگتن (ایالات متحده آمریکا)، باکو (آذربایجان)، اوکلند (زلاند نو)، حراره (زیمبابوه) و یونان نیز با ۲ شهر در این فهرست حضور داشته‌اند.

اما در فهرست یاد شده علاوه بر ۸ شهر چین، اگر شهرهایی چون هنگ ‌کنگ، چین تایپه و ماکائو را هم جزو امپراطوری بزرگ چین حساب کنیم، می‌توان گفت این گستره از کره زمین، در صدر بلامنازع تمایل گردشگران برای بازدید قرار دارد.

این در حالی است که کشورهایی چون ویتنام، مالزی، سنگاپور، اندونزی، فیلیپین، کامبوج، تایلند، ژاپن و کره جنوبی نیز از کشورهای شرق آسیا هستند که به این آمار می‌توانند اضافه شوند تا با فراوانی ۲۶ شهر، قدرت این بخش از کره زمین را بیشتر به رخ بکشند.

برند گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور اسپانیا
ادامه مطلب

دسته‌بندی قاره‌ای به تفکیک تعداد شهرهای برتر چنین است؛
آسیا با ۴۶ شهر (با احتساب ۵ شهر ترکیه)
اروپا با ۳۰ شهر (بدون احتساب ۵ شهر ترکیه)
آمریکا با ۱۵ شهر
آفریقا با ۷ شهر
اقیانوسیه با ۲ شهر
همچنین کشورهای عرب با فراوانی ۱۳ شهر

فراوانی حضور شهرهای ترکیه، رومانی، مجارستان و بلغارستان و نیز شهرهای کشورهایی چون لهستان، مجارستان و چک هم از رونق گردشگری در ناحیه‌ای از اروپای غیر مرکزی حکایت دارد.

متاسفانه ایران با وجود شهرهایی شناخته شده از قبیل اصفهان و شیراز برای گردشگران و با ثبت جهانی میراث فرهنگی و پنج شهر در حوزه صنایع دستی، با اینکه از این لحاظ یک پله پایین‌تَر از چین قرار گرفته، اما در میان ١٠٠ مقصد برتر گردشگری دنیا جایگاهی ندارد.

 

نظرات کاربران