طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان

طولانی ترین پل معلق دنیا در آلمان

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: دوشنبه, ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

به گزارش ایسنا، ساخت طولانی‌ترین پل معلق دنیا در منطقه ی راپبوده‌تال (Rappbodetal)، ایالت زاکسن آنهالت آلمان با بیش از ۴۴۰ متر طول به پایان رسیده و این پل دیروز (یکشنبه) افتتاح گردید.

به نقل از ایسنا، طولانی‌ترین پل معلق در مدت ۱۰ ماه و با هزینه ی 1 میلیون و ۴۰۰ هزار یورو ساخته شده است. عرض این پل 1 متر و ۲۰ سانتیمتر است و از چهار کابل فولادی به قطر ۶۵ میلیمتر آویخته شده است.

به گزارش دویچه‌وله، در حال حاضر پل معلق “تیتان آر تی” که در سوچی روسیه قرار دارد با طول ۴۳۹ متر طولانی‌ترین پل معلق جهان محسوب می‌شود.

همچین در چین و روی دره ی ژانگ ژیاجی (Zhangjiajie) در ارتفاع ۳۰۰ متری از سطح زمین، پلی شیشه‌ای با طول ۴۲۶ متر احداث گردیده است. این پل شش متر عرض دارد و از ۹۹ پنل شیشه‌ای تشکیل شده و گنجایش بازدید ۸۰۰ نفر به‌طور همزمان را دارد.

در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ برای نمایش مقاومت پنل‌های شیشه‌ای بکار رفته در پل با پتک روی آن کوبیده شد. بر اساس گزارش شبکه CCTV  چین، برای ساخت این پل ۳٫۴ میلیارد دلار هزینه صرف شده است. بلیط عبور از این پل ۱۳۸ یوان (۲۰ دلار) است.

همچنین پل معلق هایلاین که در تیرول اتریش واقع شده با ۴۰۶ متر طول جزو طولانی‌ترین پل‌های جهان محسوب می‌شود. این پل ۷۰ تن وزن و 1 متر و ۲۰ عرض دارد و در ارتفاع ۱۱۳ تا ۱۱۴ متری آویخته شده است.

یکی دیگر از طولانی‌ترین و زیباترین پل‌های معلق در آلمان نیز پل گایرلای (Geierlay) در منطقه مورسدورف و سوسبرگ در ایالت رایلند فالس قرار دارد. این پل با ۳۶۰ متر طول در ارتفاع 100 متری آویخته شده و ۶۲ تن وزن دارد.

۱۲ ملیتی شدن پرونده ثبت جهانی نوروز
ادامه مطلب

پل گایرلای با هزینه ی 1 میلیون و ۱۴۰ هزار یورو در سال ۲۰۱۵ ساخته شده و بازدید از آن مجانی است. سال گذشته ۳۶۰ هزار نفر از روی این پل عبور کردند.

 

نظرات کاربران