a321-kish-air

جوان ترین هواپیمای ایرباس در فرودگاه کیش

کل : 1

میانگین : 5

تاریخ انتشار: سه شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۵

جوان ترین هواپیمای ایرباس در فرودگاه کیش

به گزارش صدای ایران، جوان ترین هواپیمای ایرباس کشور در نخستین پرواز خود از کیش به شهر مقدس مشهد، دیروز ظهر، ۱۷ آبان، فرودگاه جزیره ی کیش را ترک کرد. سازمان منطقه ی آزاد کیش با تامین ضروری ترین زیر ساخت ها گردشگری و افزایش شمار مسافران داخلی و خارجی را در راستای توسعه صنعت گردشگری، در اولویت برنامه های خود قرار داده است. خریداری چند فروند هواپیمای جدید برای شرکت هواپیمایی کیش و راه اندازی خطوط جدید پروازی از جمله این برنامه های توسعه‌ای هواپیمایی کیش است.

شرکت هواپیمایی کیش برای اولین بار یک فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ خریداری کرده است که جوان ترین هواپیمای ایرباس ناوگان حمل و نقل هوایی کشور است و ساعت ۱۳ دیروز، ۱۷ آبان، در پنجمین پرواز داخلی خود برای نخستین بار جزیره کیش را به مقصد فرودگاه بین المللی مشهد ترک کرد.

کاپیتان جدیدی، مدیر عامل شرکت هواپیمایی کیش اعلان کرد، با توجه به تاکید مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش برای توسعه ی ناوگان حمل و نقل هوایی و ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات گردشگری، شرکت هواپیمایی کیش که از شرکت های تابع سازمان است را در دستور کار خود خرید ۱۰ فروند هواپیمای جدید را قرار داده است. در ۸ ماه اخیر ۴ فروند از این هواپیماها خریداری شده است .

مدیر عامل شرکت هواپیمایی کیش با تاکید بر اینکه شرکت هواپیمایی کیش مصمم است تا برنامه های توسعه ای خود را به طور کامل و با سرعت عملی سازد، از ورود یک فروند هواپیمای ایرباس دیگر به ناوگان شرکت هواپیمایی کیش تا پایان این هفته خبر داد و اظهار داشت: با تلاش سازمان منطقه آزاد کیش در جهت تحقق برنامه ی خرید ۱۰ فروند هواپیمای جدید، تا پایان امسال تمام این هواپیماها خریداری می شود.

همکاری با ایرباس برای ساخت قطعات هواپیما
ادامه مطلب

مدیر عامل شرکت هواپیمایی کیش با اشاره به اینکه مدل های مختلف هواپیماها برای پرواز در مسافت های مشخصی ساخته می شوند اظهار داشت: با توجه به اینکه هواپیمای ایرباس۳۲۱ که دیروز مسافران را در مسیر کیش به مشهد انتقال داد برای پرواز در مسافت های ۳ ساعته و یا بیشتر طراحی و ساخته شده است و پرواز در مسافت های کوتاه مقرون به صرفه نیست، بزودی از این هواپیما در مسیرهای خارجی و پروازهای طولانی تر استفاده می کنیم.

به گزارش صدای ایران، کاپیتان جدیدی از برنامه ریزی کیش ایر برای برقراری پرواز از بیروت به جزیره کیش خبر داد و گفت: امیدواریم با ورود این ایرباس جدید به ناوگان حمل و نقل هوایی کیش، بر قراری این مسیر پروازی به زودی میسر شود تا شاهد رونق بیش از پیش گردشگری در جزیره زیبای کیش باشیم.

کاپیتان جدیدی تاکید کرد در نظر سنجی سازمان هواپیمایی کشوری، کیش ایر در مرداد امسال در زمینه کمترین تاخیر پروازی مقام نخست شرکت های هواپیمایی کشور را کسب کرده است. وی تصریح کرد: شاید شرکت های هواپیمایی بزرگ تر تعداد سورتی پرواز یا شمار خطوط پروازی بیشتری داشته باشند، اما بدون شک کیش ایر از نظر کمترین تاخیر پروازی، سطح کیفی خدمات، تکریم مسافران، نظافت کابین هواپیما و کیترینگ در جایگاه بالاتری ایستاده است و این امر مرهون برنامه ریزی دقیق و همدلی و تلاش تمام کارکنان و مسئولان شرکت هواپیمایی کیش است.

وی خرید هواپیماهای جدید و ازدیاد ناوگان را یکی از موثرترین گام ها در جهت ارتقاء سطح ایمنی و کیفیت پروازها، کاهش تاخیر و افزایش رضایت مندی مسافران برشمرد.

برقراری پرواز مستقیم شیراز-وین از اسفند امسال
ادامه مطلب

لازم به ذکر است توسعه ناوگان حمل و نقل هوایی کیش و خرید هواپیماهای جدید یکی از موضوعاتی است که مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از بدو ورود به این جزیره پیگیری کرده است و در پی تلاش های مستمر سازمان منطقه آزاد کیش، پیش از این نیز در ۲۶ اسفند ۹۴ و دوم فروردین ۹۵ دو فروند ایرباس ۳۲۰ به جمع هواپیماهای شرکت هواپیمایی کیش افزوده شده بود.

این ایرباس ۳۲۱ نیز که در سال ۲۰۰۷ ساخته شده و به دلیل نگهداری مناسب، شرایط و موقعیت بسیار مطلوبی دارد، سومین هواپیمای تازه خریداری شده در شرکت هواپیمایی کیش است.

این هواپیما با ظرفیت ۱۷۰ مسافر دارای برنامه های پروازی متفاوتی است و در وضعیت فعلی با ۱۴۲ صندلی اکونومی و ۲۸ صندلی بیزنس تا دو هفته آینده مسافران را در مسیرهای داخلی جا به جا کرده و سپس از سه فرودگاه کیش، مشهد و امام خمینی (ره) در مسیرهای خارجی پرواز می کند.

شرکت هواپیمایی کیش متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش و در حال حاضر دارای ۱۳ فروند هواپیما شامل، ۱ فروند ایرباس ۳۲۱، ۲ فروند ایرباس ۳۲۰، ۷ فروند MD و ۳ فروند هواپیمای فوکر ۱۰۰ است

 

 

نظرات کاربران