اسرار فرودگاه ها

اسرار فرودگاه ها که تاکنون از شما پنهان کرده اند

کل : 0

میانگین : 0

تاریخ انتشار: شنبه, ۵ اسفند ۱۳۹۶

اسرار فرودگاه ها که تا کنون از شما پنهان کرده اند را برایتان فاش می کنیم:

ممکن است با فهمیدن اسرار فرودگاه ها کمی نظرتان راجع به سفر هوایی عوض شود. به هر حال، ما این رازها را کشف کرده ایم و شما هم باید از آنها مطلع باشید. فرودگاه ها از آنچه به نظر می رسد شلوغ تر هستند. تصویری که ما از محیط فرودگاه داریم، صحنه مغازه ها، معماری های خاص و صدای اطلاعات پرواز است که مدام به گوش می رسد. فضای فرودگاه ها اغلب خوشایند و مثبت است. اما در پشت صحنه این محیط دوست داشتنی، رازهایی وجود دارد. مهم ترین اسرار فرودگاه ها را پیش از اینکه دوباره پرواز کنید، بخوانید.

اسرار فرودگاه ها

با سفرمی همراه باشید…

۱. شما در طول “ساعت طلایی” پول زیادی خرج خواهید کرد.

هیچ کس دوست ندارد پروازش کنسل شود. شما احتمالا یکی دو ساعت قبل از پرواز در ترمینال می نشینید تا در طول این مدت دچار استرس نشوید. اما راه های بهتری هم برای گذراندن این ساعات وجود دارند و نیازی نیست که یک گوشه بنشینید و انگشت شصتتان را تکان دهید. فروشگاه ها و کافه های متعددی در فرودگاه وجود دارند که می توانند شما را سرگرم کنند. به ساعت طلایی خوش آمدید.

اسرار فرودگاه ها

اقتصاد دانان معتقدند که در این زمان حال و هوای مسافران برای خرید بهتر است و راحت تر پول خرج می کنند. به همین دلیل است که تن به خرید مجله ها و ساندویچ های گران قیمت می دهند. در خرده فروشی ها اقلام لوکسی به فروش می رسند و انواع مارک های تجاری به چشم می خورند.

۲. یکی از اسرار فرودگاه ها این است که کارکنان از وسایل مسافران سرقت می کنند .

سفر هوایی تمرینی برای خوش بینی است. شما باید قبل از پرواز به همه خدمه و افرادی که ساک های شما را جا به جا می کنند اعتماد کنید. متاسفانه، گاهی اوقات این افراد مانند یک تکه آشغال با چمدان شما رفتار می کنند. وقایعی مربوط به سرقت کارکنان در فرودگاه های مختلف گزارش شده است.

اسرار فرودگاه ها

در بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲، حداقل ۳۸۱ افسر TSA به خاطر سرقت از مسافران اخراج شدند. یکی از کارکنان، در طول چهار سال خدمت در فرودگاه بین المللی لیبرتی نیوآرک، کالاهای الکترونیکی و دیگر اقلام با ارزش مسافران به ارزش ۸۰۰۰۰۰ دلار را دزدیده بود.

او اعتراف کرد که با استفاده از اشعه ایکس که برای بررسی چمدان ها به کار می رود، تشخیص داده که چگونه و از چه کسی دزدی کند. در واقع، ۳۰۶۲۱ عدد از اقلام مسافران مفقود شده و بقیه در ایستگاه های بازرسی TSA ناپدید شده اند.

پس اگر می خواهید پرواز کنید، مثل یک فرد فقیر و بیچاره چمدانتان را ببندید.

۳. تست های امنیتی مامورین TSA به طور مرتب با شکست مواجه می شوند.

امروزه اکثر ما با قوانین سخت عبور از گیت امنیت فرودگاه آشنا هستیم. به ویژه در ایالات متحده آمریکا: موارد امنیتی مثل درآوردن کفش ها، ساعت، طلا، قرار دادن لپ تاپ در مخازن جداگانه، فلش کل بدن در یک اتاق تاریک و غیره. تمام این اقدامات برای کمک به عوامل TSA صورت می گیرند تا از حمل هرگونه سلاح و اجناس غیرقانونی به پرواز جلوگیری کنند.

اسرار فرودگاه ها

اما این تست های امنیتی همیشه موفق نمی شوند. مامورین امنیتی مخفی در ۹۵ درصد از تست های امنیتی سال ۲۰۱۵ شکست خوردند. در ۶۷ تست از ۷۰ بررسی امنیتی صورت گرفته، مامورین از کشف سلاح های خطرناک شامل مواد منفجره ناکام ماندند.

اسرار فرودگاه ها

در فوریه سال ۲۰۱۷، یازده مسافر از ترمینال جی اف کندی (JFK) و گیت عبور کرده و اصلا دیده نشده اند. هیچ ماموری در ایست بازرسی وجود نداشته تا اقدامات امنیتی را اعمال کند. TSA اعلام کرد که  این اشخاص هنگام خروج از فرودگاه مقصد مورد بررسی قرار خواهند گرفت. در آخر معلوم شد که مامورین فرودگاه در صدد کمک کردن به قاچاقچیان کوکائین که بین پورتوریکو و ایالات متحده سفر می کردند، بوده اند.

۴. اسکنرهای تشخیص چهره می توانند شما را ردیابی کنند.

اگر فکر می کنید بازرسی بدنی توسط یک مامور TSA زجرآور است، پس باید برای یک حرکت فوق امنیتی با تکنولوژی بالا آماده باشید که اصلا آن را احساس نخواهید کرد. فرودگاه ها دارای اسکنرهای تشخیص چهره هستند که شما را در سرتاسر ترمینال دنبال می کنند. این نرم افزار چهره های مسافرین را برای تایید هویت با مدرک شناسایی بررسی می کند.

اسرار فرودگاه ها

گامی بلندتر برمی داریم. شرکت جینیا فوتونیکس (Genia Photonics) یک اسکنر مولکولی لیزری فوق حساس درست کرده که می تواند در ایستگاه های امنیتی مورد استفاده قرار گیرد. این اسکنر فوق پیشرفته قادر است کوچکترین تغییرات حتی در ترکیبات مولکولی مثل پس ماندهای مواد مخدر و حتی صبحانه ای که خورده اید را تشخیص دهد.

۵. بدون مالیات ” Duty-free” همیشه به معنای ارزان تر بودن نیست.

اسرار فرودگاه ها

همه می دانند که خرید از فرودگاه با قیمت بالا همراه است. اما وقتی واژه بدون مالیات “DUTY FREE” را می بینیم، حس بهتری به ما دست می دهد. اما باید بدانید تنها بخاطر اینکه یک فروشگاه، کالای بدون مالیات عرضه می کند، دلیل نمی شود که قیمت مناسب تری دارد.

۶. دندانپزشکان فرودگاه به احتمال زیاد مامورین INS هستند.

کار کردن دندانپزشکان در فرودگاه یکی از جالب ترین اسرار فرودگاه ها است. به ویژه اگر بدانید این دندانپزشکان مامور هستند.

به نقل از وال استریت ژورنال: دندانپزشکی به مدت ۳۰ سال در فرودگاه جان اف کندی نیویورک کار می کرد. دکتر رابرت تراگر به طور منظم از کارکنان شرکت هواپیمایی و فرودگاه ها، مسافران و دیگر موارد اضطراری دیدن می کند.

اسرار فرودگاه ها

اما دندانپزشک فرودگاه نقش مهمی در امنیت دارد. به گزارش نیویورک تایمز: از آنجایی که استخوان های دندانی راه مطمئنی برای تشخیص سن فرد محسوب می شوند، اغلب برای پناهجویان و مهاجرانی که سعی دارند وارد خاک ایالات متحده آمریکا شوند، از دکتر تراگر درخواست می کنند تا این افراد را معاینه کند.

دکتر تراگر می تواند با بررسی دندان عقل و استخوان های مچ دست بفهمد که آنها از لحاظ عقلی سالم هستند یا نه. او از سال ۱۹۹۷ به عنوان مامور خدمات اقامت و مهاجرت (INS) نیز فعالیت می کند و در حقیقت دو شغل دارد. او شش روز هفته را در دو فرودگاه مختلف کار می کند.

۷. ماموران فدرال می توانند پول نقد شما را تصاحب کنند.

این قانون با روش های اسرارآمیزی کار می کند. اگر با مقدار زیادی پول نقد وارد فرودگاه شوید، پلیس DEA می تواند شما دستگیر کند و همه جای بدنتان را بازرسی کند. اهمیتی ندارد که شما مرتکب جرم شده باشید یا خیر. خوشبختانه اغلب این اتفاق رخ نمی دهد. مامورین افراد مشکوک را زیر نظر می گیرند و آنها را هدف قرار می دهند. این یکی از بی رحمانه ترین اسرار فرودگاه ها است که متاسفانه واقعیت دارد.

اسرار فرودگاه ها

بدیهی است که اگر شما یک چمدان پر از هروئین و اسکناس های ۱۰۰ دلاری داشته باشید، به دردسر خواهید افتاد. اما قوانین ایالات متحده آمریکا به نحوی است که می توانند به خاطر خرید نقدی بلیط یا ورود به یک فرودگاه خاص به شما مضنون شود. حتی خرید بلیط یک طرفه به شهری اشتباه، می تواند شک برانگیز باشد.

به لطف اطلاعات صنعت گردشگری پلیس DEA می تواند بازرسی بدنی گسترده را شروع کند.

اگر مامورین تشخیص بدهند که یک جای کار شما می لنگد، قانون به آنها اجازه می دهد، بدون اینکه جرمی مرتب شده باشید، تمام پول نقدتان را تصاحب کنند.

اسرار فرودگاه ها

کریستل تیلرسون (Christelle Tillerson) در سال ۲۰۱۴ توسط پلیس DEA در فرودگاه دیترویت (Detroit) مورد بازرسی قرار گرفت و ۲۵۰۰۰ دلار پول نقد از او دریافت کردند. او به طور کاملا قانونی این مبلغ را از دوست پسرش گرفته بود تا با آن یک کامیون بخرد. اما سوابق وی و محکومیت بخاطر مواد مخدر در گذشته و همچنین، خرید بلیط یک طرفه به لس آنجلس باعث شد تا عوامل امنیتی او را ردیابی کنند.

اسرار فرودگاه ها

آنها پول کریستل را غصب کردند و او را محکوم کردند. البته پلیس DEA این وجه نقد را یک سال بعد، زمانی که کریستل ثابت کرد پول را از چه راهی به دست آورده است، به او بازگرداند. اما با اینکه ۴۰۰۰ دلار از این مبلغ بدون هیچ توضیحی کم شده بود، این اقدام پلیس از لحاظ قانونی هیچ مشکلی نداشت.

۸. نگهبانان گیت امنیت که با شما خوش و بش می کنند، در حال بررسی شما هستند.

دفعه بعد که با مامورین TSA درباره برنامه های عالی تعطیلات خود صحبت می کنید، باید بدانید که در حال بررسی شدن هستید. تحقیقات صورت گرفته در فرودگاه های اروپایی ماندن هیثرو و شارل دوگل (Charles De Gaulle) پاریس نشان می دهد که تعامل شناختی کنترل شده ۲۰ برابر نسبت به بررسی رفتارهای مشکوک موفق تر عمل کرده است. این یکی از نامحسوس ترین اسرار فرودگاه ها است.

اسرار فرودگاه ها

این ماموران از شما می پرسند که مقصدتان کجاست؟ برنامه سفرتان چیست و می خواهید در مقصد مورد نظرتان چکار کنید. درست مثل یک گفتمان دوستانه و کاملا عادی به نظر می رسد. اما در آخر دروغگوها به دام می افتند.

نظرات کاربران

 1. s says:

  هیچ وقت ساکتونو( ساک نه چمون)کیف دستی هرچی که شما بش میگین نزارین تو بار میبرنش من خودم گذاشتم میدونستمم وسایلشو میبرن به اسرار خانوادم ءذاشتم (شایدم الان دارم این متنو مینویسم ردمو دارن میزنن از کجا معلوم به هر حال)هیچم نبردن فقط کشفشو بردن یعنی فقط کفشه عرزش داشت دیگه از این کفشم گیر نمیاد فردوگاهشم بگم که بتون شک وار نشه همچین چیزی نیست خیلیم هست علنی دیگه کل مردم دزد شدن یعنی ۹۷ و
  تقریبا ۹۹ درصد احمقای جهان تو ایرانم
  فردگاهم اهواز بود کفشیم که بردن کم ارزون نبود الان ۱.۵ تومنه هرچند پول یک سفر رفت برگشت اهواز به استلا مشهد مقدس که هر کثافت کادی توش میشه و مخصوص عربای مقدس شده ۲ملیون شده سرتونو درد نیارم این پیام نمیاد ولی اگه امد به هیچ کس اطمیان نکیند غیر از خودتون تنها راه پیشرفت اینجا همینه و به کنایه و طنه احمقا گوش نکنید مگر اینکه خودتون جزشو باشد

 2. mohsen says:

  در مورد پول نقد تنها کافیه که اون فرم مخصوص مالیاتی رو تو فرودگاه مبدا پر کنید و تو فرودگاه مقصد فرم مخصوص وجه نقد رو تو گمرک پر کنید و دیگه هیچ مشکلی نیستش
  بعد یه چیزی هست اینکه اکثرا فکر میکنن تا مبلغ ده هزار یورو میشه نقد با خودمون داشته باشیم. ولی ده هزار یورو سقف مبلغی هست که نیاز به اظهار کردن و فرم پر کردن نداریم. اگه بیشتر از ده یورو بود تنها کافیه فرم گمرکی رو پر کنیم تو فرودگاه های مبدا و مقصد